FOTOD: Lapse sünd on alati ime — vaata pilte vastsündinud jõulubeebidest!

 (2)

Jõululapsed 2015
Jõululapsed 2015Foto: Rauno Volmar

Jõululapsed on sündinud! Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusosakonnas on ämmaemandatel käed tööd täis aastaringselt, kuid pühadeaeg on ka siin ülejäänud aastast veidi erinev.

Kalendripäeva jooksul aidati ilmale 12 jõululast - neist 9 olid poisid ja 3 tüdrukud.

Värsked emad said kingituseks talupidaja ja mesinik Tõnu Paalitsa poolt Kõmmaste talust purgi mett. Lisaks Tõnu Paalitsa pere poolt tehtavale magusale üllatusele said jõululapsed Polarn O. Pyret poolt lisaks sokipaarile ka armsa mütsi kingipakis. Igal aastal on vahvaid üllatajaid veelgi, mille üle on ITK sünnitusmaja perel vaid hea meel.

Tänase päeva jooksul on kella 14.00ks ilmavalgust näinud juba 5 last.

Ida-Tallinna Keskhaigla töökas kollektiiv soovib kõigile kauneid jõulupühi ning tervitab kõiki Eesti vanimas sünnitusmajas ilmavalgust näinuid!

Sel ajal sündinud lapsed saavad tahes-tahtmata enam tähelepanu, osakond on personali nobedate näppude abil kaunistatud ning meeleolu tavapärasest pidulikum.
ITK sünnitusosakonna ämmaemandusjuhi Grethel Tarmase sõnul on jõulud tahes-tahtmata natuke erilise hõnguga aeg — lume ja meelerahu ootuses. Töö osas ei erine pühadeaeg ülejäänud aastast millegi poolest — siin tehakse oma tööd südamega hoolimata aastaajast. „Jõuluajal sündinud lapsed on ikka lapsed, võib-olla ise rõhutame siin salamisi, et tegu on jõululastega. Hea meel on selle üle, et pühadeajal on meie ämmaemandate käed traditsiooniliselt tööd täis — iga pere rõõm on ju ka meie rõõm!” sõnab Tarmas.

Seotud lood:

Jõuluhõng ja päkapiku sussisahin

Ämmaemandusjuhi kinnitusel on traditsiooniks saanud ka see, et igal aastal püütakse oma nobenäppude abil muuta sünnitusosakond hubasemaks ja kaunistada see käepäraste vahenditega. „Sünnitusosakonna ämmaemandate seas on mitmeid käsitööhuvilisi nobenäppe, kelle heegeldamiste ja meisterdamiste tulemusena on sünnitustoa koridor armsalt kaunistatud. Sel aastal ripuvad laes vahvad väiksed tutimütsid. Osakonna koridorides on jõulumeeleolu loomiseks ka tavapärased kaunistused — värvilised jõulukuulid ja erinevat värvi jõulukard.

Loe veel

Personaliruumis tekitavad mõnusa tunde väiksed teeküünlad, lauale on sätitud jõulupärjad ning teised kaunistused,” kinnitab Tarmas, lisades, et ka väike heategu teeb südame soojaks, sestap on alati hea meel, kui toredad heategijad soovivad üllatada äsjasünnitanud naisi millegi toredaga.
Jõuluaeg muudab inimeste kinkimise ja abistamise soovi suuremaks kui muul aastaajal. Sünnitusosakonda saadetakse sel ajal fotosid aasta jooksul sündinud lastest nende esimesel fotosessioonil, päkapikukostüümis kuuse all juures tänusõnad personalile.

Ämmaemandad ja hooldajad, kes viibivad jõulupühade ajal tööl, lepivad omavahel kokku, kuidas katta pühadelaud, mida keegi kaasa võtab, et laual oleks nii soolast kui magusat. Nii saab ka personal osa jõulusöömast, mida teised samal ajal kodus naudivad. Siinse personali seas on suurepärased kodukokad ja kondiitrid!

Nii nagu jõululaupäevaõhtul, kaetakse laud hea-paremaga ka vana-aastaõhtul. Vanast aastast saab uus minutilise vahega — mõni ämmaemand aitab sel hetkel uut elu ilmale, mõni on sünnitusjärgses palatis noorel perel abiks, kuid häid soove uueks aastaks jagatakse kõigile nii aasta viimastel kui esimestel minutitel ja tundidel.

Naistekliiniku koridorist avaneb suurepärane vaade linnale, nii et ilutulestik on kui peopeal. „Uuelt aastalt ootame salasoovide täitumist, et tervis peaks vastu, et lähedastega oleks kõik korras, et ilma sünniks terved lapsed — soovime kõigile Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmaja poolt kauneid pühi ning kohtume meie sünnitusosakonnas!”

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare