Superstaar Ott jõudis „Keskkoolimuusikali“

 (12)

Keskkoolimuusikal - läbimäng
Foto: Ilmar Saabas

Märtsi lõpus jõuab NUKU lavalaudadele maailma kuumim noortemuusikal, milles peaosa esitab värske Eesti superstaar Ott Lepland.
„High School Musicali“ ehk „Keskkoolimuusikali“ peetakse maailma muusikaliajaloo kõige võimsamaks tähelennuks. Muusikali tähtedeks on Troy ja Gabriella – kaks noort, kes kohtuvad koolivaheajal uusaastapeol.

Taas kooli minnes avastab Troy üllatusega, et Gabriella on nende kooli uus õpilane. Üheskoos kandideeritakse kooli muusikali peaosadesse. See aga ei ole sugugi nii lihtne, kui arvata võiks…
Troy ongi roll, mille peaosas Ott Leplandi näeb.
Kui küsida Otilt, millise looma või linnuga ta kõige rohkem sarnaneb, vastab Ott: „Tähtkujult olen sõnn — tunnen end ehk seetõttu tõsise ja töökana.“ Ja tal on õigus, sest tõsine ja töökas Ott on saavutanud juba tõesti päris palju.
Üheksa-aastase poisi lauluhäält leiab juba lastelaulude kassetidelt „Ott ja sõbrad” . Just tema laulis hitiks lastelaulu „Lambarock”. Jüri gümnaasiumis jäi Ott silma muusikaprodutsendile, kes kutsus ta Beergrassi bändi. Ta on kaasa löönud Vanalinnastuudio lavastustes nagu „Kommipoodi ära eksind..”, „12 tooli” ja „Tuhat klouni”.
Ott õppis Tallinna Vanalinna muusikakoolis klaverit. „Olen klaverit lapsest peale mänginud — kõigepealt ema näpunäidete järgi, hiljem aga erinevates koolides. Klaver on aegade algusest minu jaoks sobivaim instrument. Loomulikult aitab klaver minu muusikalisi ideid edasi anda,“ räägib ta nüüd.
Praegu on Otil pooleli Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakeskkooli kolmas kursus, kus õpib popdžässlaulu. Samuti teeb ta, nagu Superstaari saates lubatud, plaati koos bändiga „The Sun”. „Plaaditegemine on olnud väga põnev — olen saanud palju uusi kogemusi ja huvitavaid mõtteid edaspidiseks,“ ütleb Ott.
Ott oskab laulda nii rocki, bluesi kui kantrit — ta kinnitab, et muusikastiilide osas tal ühte lemmikut ei ole. „Kuulan absoluutselt igasugust muusikat — piiranguid endale ei sea, sest igas muusikastiilis on midagi, millest õppida, “ selgitab ta. Samuti on tal palju lemmiklauljaid — kui Eestis on suureks eeskujuks Tõnis Mägi, siis muu maailm toob sellised eeskujud nagu David Cook, Robbie Williams ja Michael Jackson.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare