Viis asja, mida järgides on esimene koolipäev igal aastal kogu pere jaoks erilineViis asja, mida järgides on esimene koolipäev igal aastal kogu pere jaoks eriline
Foto: Scanpix/PantherMedia

1. september — teadmistepäev — võiks eriline päev olla igas peres hoolimata sellest, kas laps alles alustab kooliteed või läheb juba näiteks seitsmendasse klassi või gümnaasiumi lõpuklassi. Vaata, mis on need viis asja, millele enne esimest koolipäeva tähelepanu pöörata.

Lapse elu esimene koolipäev on rõõmus ja ootust täis päev, mis jääb enamasti meelde veel aastateks. Kui kooli läheb pere esimene laps, on tavaliselt elevust ja sekeldamist kõige enam. Kui pere vanemad lapsed juba käivad koolis, tundub laste iga-aastane kooli saatmine juba harjumuspärasem, aga vastsele koolijütsile on elu esimene koolipäev seda enam erakordne sündmus, et sedapuhku on tema päevakangelane.

Väärtustades kooliaasta esimest päeva, näitame, et kool koos oma uute teadmiste ja rõõmudega, aga ka ettetulevate raskuste ja muredega on oluline ning tähtis tervele perele. Ilus algus annab jõudu vastu pidada sombuse sügise, pimeda talve ning pikaksveniva kevade koos kõigi tunnikontrollide ja koduste töödega.

Olge sellel päeval perega koos, võtke üksteise jaoks aega. Jätke ületunnid tööl tegemata, ka triikimata pesu või jõusaal võib jääda homsesse. Ühine õhtusöök koos heade soovide ja miks mitte oma koolipõlve meenutustega loob meeleolu ja tekitab erilise tunde.

Loe veel

Seotud lood:

Pange algus oma pere 1. septembri traditsioonile. Olgu selleks siis pere lemmikkook, mida ikka ja alati just sellel päeval tehakse, külaskäik vanavanemate juurde või väike sümboolne kingitus, rõhutamaks kooliaasta alguse tähtsust. Traditsioonid tugevdavad peretunnet ning annavad lapsepõlvekodust kaasa tunde, mida on ka aastaid hiljem südamlik ja uhke meenutada.

Tuletage kooliaasta alguses lastele meelde, et olete nende jaoks olemas. Esimesel koolipäeval on hea võimalus lapsele meenutada, kui tähtis on rääkida kodus oma kooliga seotud rõõmudest ja muredest. Tihti kasvavad asjad üle pea just siis, kui neid kaua saladuses hoitakse. Kinnitades lastele oma toetust, tulevad nad mure korral suurema tõenäosusega teie käest abi ja nõu küsima.

Tunnustage õpetajaid. Esimesel koolipäeval kingitud lilled annavad nii õpetajale kui ka lapsele mõista, et väärtustame tööd, mida õpetaja teeb. Tore oleks meeles pidada ka oma õpetajaid, kui selleks on täna veel võimalus. Ka õpetajana töötav sõbranna või naabrimees võiks sellel päeval saada tunnustava sõna osaliseks.

Paljud tööandjad on esimesse klassi minevatele lastevanematele loonud võimaluse võtta vaba päev. Võimalusel võiks sellel päeval puhkusepäeva võtta iga aasta, olenemata selles, millisesse klassi laps läheb. Kasutage siis seda võimalust ja olge sellel päeval oma koolilastega tõeliselt ja kogu hingest koos.

Palju koolirõõmu uude kooliaastasse nii koolilastele kui ka nende vanematele!

Karin Pae, Audentese Lastekooli juhataja

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised