Peame seda ju iseenesestmõistetavaks, et beebid teevad oma lõunauinaku õues. Isegi kui kraadiklaas on vaevu nulli juures. Millal on aga liiga külm, et laps välja magama panna; kuidas kontrollida, kas tal on ikka hea magada, ja mida beebi õueviimise juures jälgida?
Õues magamine on beebidele kasulik
Imikule teeb värske ja jahe õhk head. Enamik lapsi magab õues jalutamise ajal väga hästi. Temperatuuriärritus tugevdab lapse immuunsüsteemi ja ennetab nii külmetust. Kui nohusel lapsel pole palavikku, tuleks temaga samuti iga päev õues käia, sest jahe õhk vähendab limaskestade turset.
Kihiline riietus on imiku jaoks ideaalne
Imiku riietus peab olema alati sobiv. Kuna tema väike keha ei suuda temperatuuri ise hoida, on oht, et ta jahtub kiiresti.
Külmetuse vältimiseks on parim kihiline riietus. Mitu üksteise peal olevat riideeset soojendavad paremini kui üks paks talvekombinesoon. Eri riideesemete vahele jäävad õhukihid hoiavad imiku soojust eriti hästi. Esimese kihina on ideaalne puuvillane või villa ja siidi segust valmistatud bodi. Selle peal võiksid olla sukkpüksid, püksid ja särk või sipupüksid. Selle peal jakk ja soojad termopüksid või talvekombinesoon. Soojad sokid, kindad ja müts muudavad komplekti täiuslikuks. Villakookonisse või paksu jalakotti panduna on imik külma eest ideaalselt kaitstud. Tema õrnale näonahale on kõige parem kanda rasvast kreemi – see kaitseb õhukest nahka kuivamise eest.