
Enamik lapsevanemaid teavad, et lapse hea suuhügieeni hoidmiseks peab laps hambaid pesema kaks korda päevas ja vähemalt kaks minutit järjest, aga seda võib olla lihtsam nõuda kui lapsel seda nõudmist täita.
Laste hammaste pesemise harjumuse loomine võib olla suur väljakutse — kuidas muuta igapäevane suuhooldus lapse jaoks põnevaks ja n-ö heaks sõltuvuseks.
Alusta varakult
Hambaarstide hinnangul on mõistlik alustada lapse hambapesuga juba kaheaastaselt, seda muidugi koos lapsevanema järelvalve ja abiga. Vanema kontroll, kas laps peseb hambaid korralikult ja õigesti, võiks kesta kuni lapse 7- või 8- aastaseks saamiseni. Väga varajases eas loodud harjumuspärane hammaste pesemine aitab ära hoida nii kaariase kui ka katu teket, rääkimata teistest hammastega seotud probleemidest, mis hilisemas eas võivad ilmneda.
Pese hambaid koos lapsega
Loo hammaste pesemisest koos lapsega ühistegevus. Alati on lõbusam hambaid koos pesta, kui lasta lapsel seda üksi teha. Nii saab lapsele näidata pesemise õiget tehnikat ja olla eeskujuks. Mängulisust lisavad näiteks ka võistlused: kummal suu rohkem vahutab või kes suudab hoolsamini harjata.
Lase lapsel valida meelepärane hambahari
Kuigi poelettidelt võib leida kümneid erinevaid hambaharju, siis tuleks lapsevanematel teha esmalt valik, kas lapsele soetatakse tavaline hambahari või elektrihambahari.
Tavalise hambaharja valikul tuleb eelistada pehmed harjaseid — lapsele võiks jääda valik, kas ta soovib ühevärvilist mängulist hambaharja või hoopis mõne lemmik multikategelase illustratsiooniga hambaharja, mis teda rohkem suuhügieeni eest hoolt kandma innustaks. Isegi kui Disney multikakangelased või muud lastesõbralikud tegelased pole lapsevanema esimeseks valikuks, muudab see lapsele hambapesu põnevamaks.