Elle ja Kalle uusaastaElle ja Kalle uusaasta
Joonistanud Anu Kalm

Uusaasta eelõhtul puhkes väljas kole paugutamine ja taevasse hakkas lendama säravaid rakette. Kass Elle ja koer Kalle vaatasid üllatunult aknast välja.

„Mis see oli?” võpatas Kalle, kui järjekordne rakett lähedal eriti valjult plahvatas.

„See on ilutulestik,” teadis Elle. „Nüüd on uusaastaöö ja inimesed tähistavad seda. Mäletad ju küll, eelmine aasta oli samamoodi.“

„Väga ilus!“ kiitis Kalle ja jäi võlutult taevasse vahtima.

Ka peremees ja perenaine heitsid pilgu aknast välja.

„Oi, ma unustasin loomad täiesti ära! Nad ju kardavad rakette!“ tuli siis perenaisele meelde.

„Minu arust nad küll ei paista eriti kartvat,“ arvas peremees, aga just siis käis kõva kõmakas ja mõlemad loomad võpatasid.

„Näed, parem viin nad ikkagi mujale,“ otsustas perenaine, haaras Elle sülle ja kamandas ka Kalle kaasa.

Ta viis kassi ja koera magamistuppa, pani ribakardinad kinni, tõmbas veel paksud kangaskardinadki akna ette ja tegi raadio lahti. Sealt tuli viiulikontsert.

„Nii on hästi,“ leidis perenaine, tegi mõlemale loomale pai ja pani ukse enda järel kinni.

„No tere hommikust!“ näugatas Elle nördinult. „Niipalju siis sellest uhkest ilutulestikust! Küll on kassielu ikka ebaõiglane!“

Kalle traavis erutatult akna ja ukse vahet, hüppas siis voodisse ja püüdis sealt aknani küünitada. Ei ulatunud. Siis läks ta jälle akna alla ja tõstis käpad kardinapraost aknaraami najale.

Loe veel

„Tubli poiss!“ kiitis Elle ja hüppas koera turjale. Nüüd pistis kass pea ribakardina alumise ääre vahelt sisse, ja mõlemad nägidki aknast välja.

Kui perenaine ja peremees oleksid nüüd tuppa astunud, oleks neile avanenud üpriski huvitav pilt. Aga kuna nad tulid alles siis, kui ilutulestik oli juba läbi, nägid nad ainult kahte väsinut, aga õnnelikku sõpra laial voodil põõnamas. Täpselt nii, nagu nad olidki oodanud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised