Intervjuu 11-aastase Kasperiga, kes käib klounina esinemasIntervjuu 11-aastase Kasperiga, kes käib klounina esinemas
Foto: erakogu

11-aastasel Kasper-Sebastian Sillal on palju hobisid, millega tegeleda. Ta kogub vääriskive ja autogramme, õpib kitarrimängu ning esineb Viimsi harrastusteatri muusikalides. Lisaks sellele aga tegeleb ta klounaadiga – käib koos oma sõbraga esinemas aiapidudel, lastepidudel ja sünnipäevadel.

Kuidas juhtus, et üks poiss hakkab klounaadi tegema?
Ükskord panin naljakad riided selga ja klouniparuka pähe ning läksin vennale lasteaeda järgi. Muidugi jooksid kõik lapsed meile järele. Eks meid pandi tähele ja hakkasime sõbraga käima Aita Vaheri juures õppimas.

Kuidas siis klouni mängimine käib?
Klouniesinemised on sellepärast hästi erilised, et sa ei pea ülearu täpselt läbi mõtlema, mida teed. Kui midagi valesti läheb, tuleb see naljaks pöörata. Palju on improvisatsiooni. Meil ei ole tekstiraamatut, pigem kavapunktid, mustkunstitrikid ja niisama naljad. Näiteks üks kavapunkt on „Komistav klounimarss“. Sellega ilmume publiku ette – komistame pidevalt üksteise otsa! Siis on „Telefon pudelis“, kus me telefone pudelisse topime. Ja „Pall suus“, kus pall järsku suust välja tuleb. (Kavalalt) Ah et kuidas need pallid sealt välja tulevad? Ei tea!

Millised on teie menukamad numbrid?
Sellised naljakamad klounitrikid. Näiteks võtad puidust kepikese, paned selle kõrvast sisse (paneb kepikese kõrvast sisse) ja võtad suust välja (võtab suust lupsti välja)!

Loe veel

Kas on mingeid keerukamaid trikke, mida oled pidanud kaua harjutama?
Mustkunsti käisime õppimas mustkunstnik Marko juures. See on üks tore poiss. Ta õpetas selliseid lihtsamaid mustkunstitrikke, mõned neist on ka meie kavasse põimitud. Näiteks üks trikk, kui näitad, et käed on täitsa tühjad ja võtad siis salvrätiku välja! Seda tuli tükk aega harjutada.

Millised on olnud kõige toredamad ülesastumised?
Toredad on meie klounihommikud, lasteaedades, kus me koos Aita Vaheriga esinesime. Aga õhtud on küll hästi pingelised: harjutame, lõikame muusikat kokku, vaatame, kas kohvrid on korras, et hommikul kohe ilusasti minema saab. Ja siis oli üks hästi tore esinemine Kelvingi küla sünnipäeval ja jaanitulel. Sõitsime rongkäigus tandemrattaga. Selle harjutamine oli hästi äge!

Mis on klouni mängimisel kõige olulisem?
Ei tohi suhtuda nii, et lähed lihtsalt lolli nalja tegema. Tuleb ikka natuke mõelda, mida teed. Ja osata improviseerida. Aga mingeid erilisi alustamistingimusi ei ole. Peab olema tahtmist ja mõnu, peab ennast lihtsalt laval hästi tundma.

Intervjuu tegi Kadri Tiisel Vikerraadiost. Kuula ka uut lastesaadet „Säde“ esmaspäeviti kell 9.45 ja kordusena kell 18.30.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised