Intervjuu 11-aastase Sigridiga, kes armastab kihutada ATV-gaIntervjuu 11-aastase Sigridiga, kes armastab kihutada ATV-ga
Sigrid Ploomipuu

11-aastane Sigrid Ploomipuu on Tartu Mart Reiniku kooli tüdruk, keda võlub kiirus ja ei heiduta müra.

Mis on need ATV-d täpselt on?
ATV-d on nagu autod, natuke väiksemad. Neil on samamoodi neli ratast, ainult neil saab nelivedu sisse või välja lülitada. Osad on sport-ATV-d, mille ratastel ei ole porilaudu ja rattad ise ei ole ATV kere all. Ja on ka tavalised ATV-d, millel on rattad ATV all.

Kas lastel on ka eraldi ATV-d?
Jaa, aga need on hästi väikesed ja nendega ei saa hästi suurt gaasi. Ma ise sõidan suure ATV-ga, kuna isal ei ole väikest ATV-d.
Jalapidurit ei saa ma nagunii vajutada, sest see on esipidur ja ma võin lennata. Pean pigem parema käe pidurit jõuga vajutama. Natuke raske on. Gaasi anda on lihtsam, see käib pöidlaga!

Kuidas hakkasid ATV-ga sõitma?
Isa ostis ATV-d. Ja siis ükskord ütles, et Siki, mine proovi selle muruplatsi peal sõita! Oskad ju küll gaasi vajutada ja õpid võib-olla piduri ka ära. Ja siis ma mõtlesin, et lähengi ja vaatan ära. Alguses oli küll natuke raske korraga pidurit vajutada ja rooli pöörata, sest mul ei ole nii palju jõudu ja kui ma tahan pöörata, siis pean ma ikka natuke gaasi vajutama, niisama rooli pöörata ei saa. Aga mulle hakkas ATV-ga sõitmine meeldima. Ja siis issi viis mu ühele võistlusele, kus ma sain kohe esimese koha ja karika ka!

Kui kaua sa nüüd sõitnud oled?
Ei tea ise ka... Issi ostis need ATV-d vist neli aastat tagasi. Alguses sõitsin üks aasta koos issiga, aga kolm aastat tagasi hakkasin ka üksinda sõitma. Issil oli rada juba enne valmis ja siis selle peal ma siis sõitsin. Vahepeal jäin kinni ka, aga lasin natuke tagasi siis panin jälle hästi kiiresti edasi – ja sain kuidagi välja. Mulle nii meeldis sõita!

Loe veel

Kas hirmus ei ole?
Alguses natuke oli, aga nüüd on küll nii, et kui meie issi ja väikevennaga kolmekesi koos ATV peal sõidame, siis issi ei luba mul gaasi päris põhja vajutada – minu jaoks on ju igav, kui gaas on kogu aeg kümne peal... Üksinda sõidan ikka natuke kiiremini. Mulle meeldib väga kiiresti sõita.

Miks selle asja juures on, mis sind võlub?
Ma ei tea – võib-olla kiirus. See on nii lahe! Alguses ma tahtsin hakata hobusega ratsutama, aga ATV-ga on põhimõtteliselt sama tunne. Ainult sa saad ise muuta, kui kiiresti sõita ja kuhu sa tahad pöörata. Mõned minu sõbrannad ütlevad ka, et kuidas sa kannatad selle lärmi sees olla, aga ma vastan, et kui sa ikka oskad sõita, siis erilist lärmi pole. Ja kui kõrvadel valus hakkab, siis vajutad vähem gaasi. Näiteks issiga mulle kahekesi sõita ei meeldi, sest issi tahab trikitada ja teeb mõnikord ootamatuid kurve. Mulle meeldib ikka ise sõita, siis ma tean, mida ma julgen teha ja mida ma ei julge!

Sigridiga vestles Kadri Tiisel Vikerraadiost. Kuula ka lastesaadet „Säde“ esmaspäeviti kell 9.45 ja kordusena kell 18.30!

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised