Intervjuu 8-aastase Reinhardiga, kes teeb breiktantsu, karated ja laulabIntervjuu 8-aastase Reinhardiga, kes teeb breiktantsu, karated ja laulab
Foto: Julia Babkova

Kaheksa-aastast Kose poissi Reinhard Rebast huvitavad breiktants, karate ja laulmine-tantsimine. Ta käib muusikakoolis, ujumistrennis, estraadilaulu tundides ning teeb ka modellitööd.
Kõige rohkem on Reinhard tegelenud karatega – kolmandast eluaastast alates. Aga ajapikku on lisandunud ka teised harrastused. Reinhard väidab, et ta jõuab kõike, ning puhkamiseks ja mängimiseks jääb veel aega ülegi!

Kus sa käid estraadilaulu tunnis ja mida sa seal õpid?

Estraadilaulu stuudio nimi on Svet. Algajatele valib õpetaja lihtsamad laulud. Kui oled aasta käinud, siis võid ise laulu valida. Mulle meeldib väga Juri Šatunov, üks vene laulja. Laulsin tema venekeelseid laule „Lapsepõlv“ ja „Naeratus“.

Õpid muusikakoolis klaverit ja trompetit. Miks just neid pille?
Klaveri valis ema, aga ma ise tahtsin ka. Trompeti sain valida nii. Pärast tundide lõppu läksid kõik garderoobi. Sinna tuli ka puhkpilliõpetaja. Ütlesin talle, et tahan trompetit õppida. Nüüd juba mängin lugusid ka, selliseid nagu „Sepapoisid“ ja „Rongisõit“. Klaverit õpin juba kolmandat aastat, aga trompetit umbes kolmveerand aastat.

Tantsimisega tegeled sa ka tublisti.
Tahtsin ise breiktantsu õppida. Seal on sellised ägedad trikid nagu pea peal keerlemine, saltod ja sihukesed trikid. Sel aastal harjutame veel kahe käe peal, järgmisel aastal proovin ühe käe peal – see läheb raskeks!

Koolis on teil ka rahvatantsutunnid?
Jah, mulle meeldivad need väga. Need on tantsud väga lahedad.

Loe veel

Kuidas hakkasid modellindusega tegelema?
Kui ükskord karatetrennist tagasi tulime, näidati telekast „Minimiss Estoniat“. Küsisin emmelt, kas sellist konkurssi ka poistele tehakse. Ema pani mind kirja ja me läksime konkursile „Future Model and Talent Estonia“. Seal olid kolm tundi järjest proovid. Need olid väga rasked, kõht läks tühjaks ja ... Siis toimuski konkurss ning ma võitsin selle ära.

Mida seal tegema pidi?
Alguses oli Disney-voor, meil olid seal tantsud ka. Ja pärast oli Tommy Hilgfigeri moedefilee. Ja siis gala-show õhtuülikonnas. Lõpus antigi auhinnad – öeldi, kes võitis. Sain fotomodelli ja talendiauhinna.
Seejärel sõitsime Türki. Antalyas toimus maailmakonkurss „Model and Talent World“. Kui Eestis olid tulevikutalendid, siis selle festivali paljud osalejad juba olidki modellid. Olid moedefileed, rahvariiete voor ja rock’n’rolli voor. Disko ka. Seal läks mul ka päris hästi. Grand Prix’d just ei saanud, aga ma sain art costume’i – kõige parema rock’n’rolli-kostüümi, Haribo lemmiku auhinna ja Winner’i, st võitja auhinna.
Mulle meeldis see konkurss väga. Saime terve nädala viietärnihotellis elada ja iga päev toimus midagi. Sõitsime palju bussiga ringi, ja istutasime näiteks puid.

Miks sellised konkursid head on?
Minu meelest annavad need palju julgust!

Reinhardi küsitles Kadri Tiisel Vikerraadiost. Kuula ka lastesaadet „Säde“ esmaspäeviti kell 9.45 ja kordusena kell 18.30!

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised