Intervjuu koeratüdruk Lottega

 (14)

Intervjuu koeratüdruk Lottega
Illustratsioon: Joonisfilm

Teadupärast elab koeratüdruk Lotte Leiutajatekülas ning inimeste hulgas kohtab teda harva. Kuid filmi „Lotte ja kuukivi saladus“ esilinastusel sai Täheke filmi peategelase kätte esitas mõned küsimused.

Tere Lotte! Millest „Lotte ja kuukivi saladus“ räägib?

See räägib ühest põnevast reisist, mille me tegime koos onu Klausiga eelmisel suvevaheajal. Onu Klausil oli kohvris üks kummaline kivi, mille ta oli leidnud sõpradega džunglis matkates. Ja kujutage ette – ühel öösel proovis keegi temalt seda ära varastada! Kui me siis kivi lähemalt uurima hakkasime, selgus, et see polegi mingi tavaline kivi, vaid hoopis isevärki masin, hammasrattad sees ja puha. Kuna kaks samasugust kivi olid onu Klausi sõprade käes, siis tekkis meil mõte need üles otsida ja kolm kivi kokku panna – et vaadata, mis siis saab! Ja me läksimegi ja meiega juhtus igasuguseid naljakaid asju ja me leidsime nii palju uusi sõpru! Aga mis ma ikka lobisen, parem vaadake filmi.

Sul on nüüd uus sõber, kolme kõrvaga kuujänes. Aga mida teevad kass Bruno ja jänes Albert? Miks neid uues filmis nii vähe näha on?

Nemad elavad kenasti Leiutajakülas. Ma ei saanud ju neid tookord reisile kaasa võtta, me poleks kõik koos isa mootorratta peale ära mahtunud. Aga muidu kohtun ma Bruno ja Albertiga iga päev. Praegu me tegeleme sellega, et korjame aias õunu. Meil on sel aastal Leiutajatekülas kohutavalt hea õunasaak ja mu isa ehitas meile niisuguse tolmuimeja sarnase õunaimeja, millega me siis puu otsast õunad alla imeme. See on väga lõbus.

Loe veel

Sa reisid kogu aeg ringi. Kas sa vahel koolis ka käid?

Aga muidugi, sügisel ja talvel ja kevadel. Kogu aeg käin! Ma ei tea, miks filmimehed mind ainult suvevaheajal filmivad, võib-olla nad kardavad külma. Tegelikult on meil Leiutajatekülas talvel ka väga vahva. Me sõidame kooli kelguga, sest Leiutajateküla on mäe otsas, aga kool on mäe all, nii et kui kodus kelgu peale istuda ja hoog sisse lükata, liugleb kelk otse klassi.

Aga kuidas te tagasi koju saate?

Hahaa! Sa arvad, eks ole, et me peame mäest üles ronima? Sugugi mitte! Kui tunnid lõpevad, kerkib kooli korstnat välja hiiglasuur õhupall, minu isa leiutis! Õhupall tõstab koolimaja kõrgele taevasse, otse meie küla kohale ja meil ei ole muud vaeva, kui langevarjudega alla hüpata. Maandume potsti oma koduaeda lumehange sisse, pakime langevarju kokku ja läheme tuppa pannkooke sööma. Lihtne!

Eestimaa poodides on palju kõiksugu Lotte-piltidega asju. Kas sinul ka mõned on?

Mitte eriti, sest me ei osta kuigi palju asju poest, isa tahab kõik ise leiutada. Näiteks ma palusin endale küll Lotte pildiga öösärki, aga isa ütles, et mis sest osta, teeme parem ise. Ja ta valmistaski mulle sellise öösärgi, mis muidu on tavaline öösärk, aga kui järsku peaks toas külmaks minema, siis kasvavad talle karvad külge, nii et öösärk muutub kasukaks.

Kas on tore olla nii kuulus, et iga laps teab, kes sa oled?

Ikka on tore, sest mida rohkem sõpru, seda vahvam!

Aitäh, ja ole tubli!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised