Intervjuu nõianeiu Nöbininaga: kui tahad lennata, saa luuaga sõbraks

 (45)

Intervjuu nõianeiu Nöbininaga: kui tahad lennata, saa luuaga sõbraks
Foto: Ülo Josing/ERR

Kes jaanuarikuu nädalavahetusel televiisori sisse lülitab, saab kaasa elada nõianeiu Nöbibina seiklustele ETV-s. Täheke uuris, kuidas nõianeiul läheb.

Mis nõidus sinul viimasena kõige paremini õnnestus?
Nõidadel pole hea asju nõiduda. Nukke, autosid, karusid ning keerulise nimega telekamänge ma ei nõiu mitte kunagi. Asjad teevad saajad varsti õnnetuks ja õnnetu olemist ei soovi ma küll kellelegi.
Õnnestus, kogemata, üks selline nõidus, mida te saate telekast teada. Saladusena võin öelda, et see on üks tunne, mis paneb südame põksuma.

Kas sa oled lugenud raamatut „Nõianeiu Nöbinina“ ja mida sa sellest arvad?
Kristiina Kass kirjutas minu loo natukene teisiti, kui see päriselt juhtus, sest minu ema pole üldse kuri. Emad on ikka head ja tahavad oma lastele kõige paremat. Muidu on see lõbus lugemine, kus on natukene tõtt ja natukene pole ka. See on küll tõsi, et ma Puravike pereisale sarved korraks pähe nõidusin. Aga kõigile meeldis see väga ja nüüd on Puravikel selline perepilt kohe ukse juures.

Mis on lendamise juures kõige olulisem?
Oma luuaga peab sõber olema. Minu luud on sookaseluud. Need on aremad, harjunud üksinda kasvama. Sellise luuaga ei tohi teha äkilisi liigutusi ja nad kardavad lennukeid, autosid, ilma peata rüütleid ja vahel isegi võõraid inimesi. Mina soovitaksin igal inimesel leida endale luud, kes tahab just temaga sõbraks saada, siis on lendamine ka palju lihtsam.

Loe veel

Kas sa Väikest Nõida tunned?
Ma armastan väga lugeda ja olen Väikesest Nõiast lugenud. Ta elavat meie kodust päris kaugel, aga kunagi ma plaanin talle külla minna, sest tundub ta on väga tore. Mulle meeldib väga saada endale uusi sõpru. Praegu on lihtsalt talv ja veidi jahe on lennata.

Kui tihti sa juukseid kammid?
Nõiakülas küll kõik emad riidlevad, kui lapsed juukseid kammivad. Või hambaid pesevad. Või nina nuuskavad ega lörista ilusti. Minu ema Ursella on nii tore, et ta pole üldse pahane, et ma ilusti hommikul ja õhtul juukseid kammin ja neid vahel isegi patsi panen.

Kas nõid on tore olla?
Ma pole kunagi keegi teine olnud. Näiteks jänes või karu, aga ma arvan, et tore on olla ükskõik kes, kui saab naerda ja rõõmus olla. Ning kui tuju kurvaks läheb, siis sõbra käest pai. Nõiad vajavad kallistamist sama palju kui inimesed.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised