Jubejuttude võistlus on lõppenud!Jubejuttude võistlus on lõppenud!
autor: Karl Joonas Läns

Novembris vältas Tähekese traditsiooniline jubejuttude võistlus, kuhu kokku saadeti 392 jubejuttu. Kõige rohkem jubejutte – 116 – kirjutasid 4. klassi õpilased. Peale Eestis elavate laste kirjutasid ja saatsid oma jubejutte ka Soomes ning Brüsselis elavad Tähekese lugejad. Žürii (Ilona Martson, Jaak Urmet ja Jaanus Vaiksoo) hindas jutte vastavalt autorite vanusele.

1. klasside ja nooremate arvestuses sai peapreemia Hendrik Soome jutt vampiirist hambaarsti juures, ära märgiti 5-aastase Bianka Barlo lugu „Eit ja röövel“ ja 4-aastase Ardo Johannes Abeli lugu „Elas kord ...“.

2. klasside arvestuses pälvis esikoha „Coca-Cola poiss“ (Martin Rasmus Kiisla), teine koht läks jagamisele juttude „Lammas“ (Lenna Kaup) ja „Viis aastat hallitanud õun“ (Laur Välja) vahel, kolmanda koha said jutud „Surmalend“ (Ronald Eirand) ja „Metsamaja lugu“ (Henry Vallaste). Ronald õpib Tallinna 32. keskkoolis, ülejäänud jubejuttude autorid aga Rocca al Mare koolis.

3. klasside arvestuses võitis „Tüdruk, kes tegi liiga palju tööd“ (Enid Leetjõe, Tallinna 32. keskkool), teisele kohale jäi „Jube jutt tüdrukust Gretöst“ (Saara Mette Kõva, Tallinna 21. kool) ja kolmandale kohale jõudis „Hull surnud siga“ (Henry Kaasiku, Elva Gümnaasium).

4. klasside seas sai esikoha „Hambaarstil“ (Eva Maria Krupp, Gustav Adolfi gümnaasium), teise koha „Saatana kättemaks“ (Romika Heimann, Uuemõisa lastead-algkool) ja kolmanda koha „Plakatid maha!“ (Emma Karmen Koit, Rocca al Mare kool). Eripreemia vääriliseks tunnistati „Mati ja brokolid“ (Darja Vorobjova, Raasiku põhikool).

5. klasside ja vanemate seas osutus kõige edukamaks „Jubejutt Kustist“ (Liisa Oks, 6. kl, Miina Härma gümnaasium), teisele kohale jäi „Jube mardipäev“ (Triinu Kull, 5. kl, Palupera põhikool) ja kolmanda koha sai „Proua Kraffi maja“ (Villem Saar, 5. kl, Tallinna 21. kool).
Õnnitleme võitjaid! Jubejutud ilmuvad jaanuari, veebruari, märtsi ja aprilli Tähekeses.

Eit ja röövel


Elas kord eit. Ta otsustas, et tahab minna turule. Turul oli kaks sibulat, aga siis ilmus keegi välja. See oli röövel. Röövel sõi sibulad kohe ära. Siis võttis eide ja pani eide tule sisse lõksu. Ta tahtis eide ära küpsetada ja temast praadi teha. Eit jõudis veel mõelda: „Kui röövel mind potist välja võtma hakkab, siis panen jooksu!“
Aga ei jooksnud ta kuhugi ...
Bianka Barlo, 5 a, Peetri lasteaed-põhikooli 13. rühm Õnneseened

Jubejutt

Loe veel


Üks vampiir läks hambaarsti juurde ja palus kihvad välja tõmmata. Aga hambaarst oli ka vampiir ja ta ütles, et las olla: „Meie liik kasvab – Eesti kaob“.
Hendrik Soome, 1. kl, Tartu Karlova kool

Elas kord ...
Elas kord üks kott. Ja siis tuli elevant ja tammus selle koti katki. Nii muutus õudus lapikuks.
Ardo Johannes Abel, 4 a

Surmalend


Aafrika lennujaama oli kogunenud sadu inimesi. Kõik nad soovisid põgeneda Euroopasse, kus neid ootas parem elu.
Üks lubadeta lendur oli nõus neid Euroopasse viima. See lend oli suur risk. Kõik soovijad võeti lennuki pardale, kuigi kõigile ei jätkunud istekohtigi. Nad seisid püsti või lamasid vahekäigus. Lennuk startis pimedas suure tormi ja vihmaga, et keegi ei avastaks keelatud lendu.
Kui lennuks oli juba pool tundi õhus olnud, hakkasid mõned reisijad ennast halvasti tundma. Nad oksendasid ja köhisid verd. Katk levis kiirelt kogu lennukis ka tervetele reisijatele, kaasa arvatud piloodile.
Piloot hakkas nii tugevalt oksendama, et lennuk kaotas juhitavuse ning põrutas täie kiirusega äikesepilve. Selle tõttu jäid kõik mootorid seisma ja lennuk kukkus kivina pilvelõhkujasse.
Kõrghoone plahvatas. Surma said tuhanded inimesed, kes olid sellel ajal pilvelõhkujas või surmalennukis.
Roland Eirand, 2.b kl, Tallinna 32. keskkool

Coca-Cola poiss


Elas kord poiss, kellele väga maitses Coca-Cola.
Ta läks õhtul kinno ja jõi nagu tavaliselt suure üheliitrise topsi Coca-Colat. Õhtul koju jõudes oli juba hiline aeg, poiss oli väga väsinud ja unustas hambaid pesta.
Hommikul ärgates tõi poiss postkastist värske ajalehe ja luges – Coca-Cola on hammastele kahjulik.
Täielik jama, arvas poiss. Aga ma pesen igaks juhuks hambad ikka ära!
Poiss läks vannituppa, avas suu ja kolks-kolks-kolks kukkusid kõik hambad üksteise järel kraanikaussi. Selle peale läks poiss poodi, avas oma hambutu suu ja küsis suure pudeli Coca-Colat. Mille peale müüja minestas ja maksma poiss ei pidanud.
Martin Rasmus Kiisla, 2.a kl, Rocca al Mare kool

Lammas


Oli pühapäev. Isa tegi lambapraadi.
Ta võttis lihalt peki ära ja hakkas soola ja pipart panema. Ta pani muudkui pipart ja soola, pipart ja soola. Ja veel pipart ja soola ja veel natuke pipart ja soola. Juhtus JUBE lugu, lammas sai JUBE soolane. Seejärel tõstis isa prae ahju.
Mõne minuti pärast kostis ahjust kahtlast krabinat. Isa avas ahjuukse ja kuulis tuttavat häält „Mää, mää, mää, mää ...“.
Lenna Kaup, 2. kl, Rocca al Mare kool

Viis aastat hallitanud õun


Punane õun pandi kappi. Kapis oli pime ja külm. Õun ootas, et keegi tuleb ja sööb ta ära. Tuli aga hallitus ja mässis õuna enda sisse. Hirmunud õun oli hallitusega üksinda kapis väga pikka aega.
Viie aasta pärast leiti kapist kole õun ja visati prügikasti.
Laur Välja, 2.a, Rocca al Mare kool

autor: Kaspar Taal
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare