Jutumull: Mida jänes ütleb?

 (11)

Jutumull: Mida jänes ütleb?
Joonistanud: Hillar Mets

Kas teadsite, et juunikuu teine, mitteametlik nimi on ka jaanikuu? Muidugi sellepärast, et 24. juunil on jaanipäev! Õhtul enne seda tehakse igal pool Eestimaal lõket, tantsitakse rahvatantse ja süüakse grill-liha. On üks aasta pikimaid ja kaunimaid päevi. Kui vaid ainult vihm kõike ära rikkuma ei tuleks!

Ka metsaelanik põder on ennast jaanitulele sättinud. Ja kuna põder on ettenägelik loom, on ta endale ka vastava varustuse hankinud. Teel pidupaika kohtab põder aga jänest.

Mida jänes ütleb?

Ootame sinu naljakaid vastuseid kuni 18. juunini meiliaadressile taheke@taheke.ee või Tähekese toimetuse aadressile Roosikrantsi 6, 10119 Tallinn.
Vastusele lisa kindlasti oma nimi, vanus ja aadress!
Parimatele vastajatele on auhinnaks „Mikside raamat“ kirjastuselt Varrak ja Heljo Männi raamat „Tuulehunt“ kirjastuselt Koolibri.


Maikuu Tähekeses tahtsime teada, mida ütleb kuldnokk Kaku oma pojukesele, kes kõrvaklappidega muusikat kuulab. Kõige rohkem pakuti vastuseid Gangam style’i teemadel. Kuna viimaseid kogunes lõpuks nii palju, ei saanud ühte vastust teisele eelistada – poleks olnud õiglane! Seega jätsime Gangam style’i üldse mängust välja. Ärge kurvastage – ehk naeratab teile õnn järgmine kord!
Võiduvastused:
Kuldnokk Kaku: „Hei, Tikutaku! Meie tahame ka sinu uut laulupärga pähe proovida!“
Laura Lehiste, 6 a, Harjumaa
Kuldnokk ütleb: „Kas sa õpid soome keelt, et Soome kukkuma minna?“
Tauri Täht, Tartu
Kuldnoka ema küsib: „Kas Justin Bieberit ka tuleb?“
Eva Karoliina Lepp, Tallinn
Laura saab auhinnaks raamatu „Konna musi“, Tauri auhinnaks on raamat „Täitsapoiss“ ja Eva Karoliina raamatu „Doktor Proktori puuksupulber“.
Palju õnne! Kõik auhinnad tulevad posti teel.

TÄHEKE

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised