Jutumull: Mida suss ütleb?

 (17)

Jutumull: Mida suss ütleb?
Joonistanud: Hillar Mets

Aasta viimane kuu on erakordne selles mõttes, et siis laotavad tuhanded Eestimaa lapsed aknale oma sussid. Miks nad sedasi teevad?

Aga loomulikult sellepärast, päkapikud sinna head-paremat tooksid! Kui laps on olnud hea, ootab ka sussis igal hommikul mõni kompvek, mandariin või muu väike kingitus. Kingitusi ei tooda vaid nendele, kes halvasti käituvad.

Ka väike tüdruk Pille-Riin paneb sussi 1. detsembril aknalauale. Korraga ütleb suss talle midagi.

Mida suss ütleb?

Ootame sinu vastuseid 18. detsembrini meiliaadressile taheke@taheke.ee või Tähekese toimetuse aadressile Roosikrantsi 6, 10119 Tallinn. Vastusele palume kindlasti lisada oma nimi, vanus ja aadress!

Parimatele vastajatele on auhinnaks Ilon Wiklandi raamat „Kullake“ kirjastuselt Tammerraamat ja Wilhelm Hauffi „Väike Mukk“ kirjastuselt Eesti Päevaleht.

Eelmine kord tahtsime teada, mida ütleb luik linnuparves lendavale punasele vihmavarjule. Aitäh kõigile, kes vastuseid saatsid! Muuhulgas selgus, et enamiku vastajate meelest ei ole vihmavarju lõunamaal vaja, kuna seal ei saja vihma. Tegelikult sajab lõunamaal vihma küll, ehkki harva.

Võiduvastused:

Luik küsib: „Kas sul on tõesti nii hull nohu, et su nina nii suur ja punane on?“
Liisa Lehtpuu, 10 a, Lääne-Virumaa

Luik küsib: „Kas sa ikka kolmnurka oskad moodustada?“
Olev Henrik Käba, 7 a, Viljandimaa

Loe veel

Luik küsib: „Kas oled mingi Angry Birds või?“
Aulike Apalev, 7 a, Harjumaa

Liisa saab auhinnaks Reeli Reinausi raamatu „Aguliurka lapsed“, Olev Henrik Leelo Tungla raamatu „Jõuluvana, kes kartis lapsi“ ja Aulike Kadri Hinrikuse raamatu „Et head haldjad sind hoiaksid“.
Palju õnne! Kõik auhinnad tulevad posti teel.

Täheke

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised