Kalevipoeg ja draakon

 (2)
lisaks laste joonistused

Kalevipoeg ja draakon
Anry Steven 6a Tallinn

Kalevipoeg soovis, et kõik inimesed Eestimaal räägiksid ilusat eesti keelt.

Toomemäel asub loss, mida on juba sadu aastaid kaitsnud draakon. Aga just seal lossis oli vana kirst, kus sees ilus eesti keel. Kalevipoeg hakkas sammude müdinal lossile lähenema ja oh sa pauk! Kus hakkas järsku tuld purskuma! Ühe hetkega sai Kalevipoeg aru, et ilma võitluseta ta sisse ei pääse.

Juhtus aga nii, et Kalevipoeg hakkas draakonit võitma, kuid draakon asus Kalevipoja mõõka kuumutama suust tuleva tulejoaga. Kalevipoja käel hakkas nii kuum, ja äkki kargas talle pähe mõte: siin lähedal lookleb Emajõgi. Kahe sammuga oli vägilane jõe ääres, kastis käe koos mõõgaga vette ja sai sedaviisi jahutust.

Võitlus jätkus. Ei läinud enam kaua aega, kui Kalevipoeg torkas draakoni surnuks ja pääses lossi sisse. Sinna oligi peidetud eestlaste vana kirst eesti keele ilusaimate sõnadega. Oh häda! Seda kirstu olid võlumõõkadega kaitsnud sadu aastaid sõdalased. Kui Kalevipoeg kirstule lähenes, langetas ta oma raske mõõga esimesena, sama tegid ka sõdalased ja hetkega oli mõõkadest võlujõud kadunud: nende mõõkade võlujõud läks hoopis meie vägilase mõõga sisse.

Kalevipoeg haaras vana kirstu kaenlasse, istus Toomemäe nõlvale ja avas mõõgaga aidates kirstukaane. Sedamaid paiskusid välja esimesed kaunid eesti keele sõnad: õnn, ilu, rõõm ja teised sõnad.
Sellest ajast peale minnakse Toomemäele istuma, et kuulda tuulega kõrvu kostvaid kauneid emakeelseid sõnu, mis pole siiani otsa lõppenud.

Loe veel

Harry Jakob Ling, 8 a, Tartu

"Kalevipoja" teemal saabus Tähekese postkasti ka pilte.

5aastane Saskia joonistas pildi "Eesti naine Linda leinamas"

6aastane Robin joonistas pildi "Tubli Eesti naine Linda leinab kalli kaasat"

5aastane Mark Erik joonistas pildi "Tubli Eesti mees Kalevipoeg kannab laudu"

6aastane Mari-Liis joonistas pildi "Tubli Eesti naine Linda kannab kive ja lauakoormat"

6aastane Elisabet joonistas pildi "Eesti naine Linda leinamas"

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised