Kas seal on PäkapikumaaKas seal on Päkapikumaa
http://intelligenttravel.nationalgeographic.com/

Kus päkapikud elavad ja miks see kõik peab nii suur saladus olema. Ehk ei olegi nad kaugel ja elavad kusagil lähedal, me keegi ei oska arvatagi ega kahtlustada, et just see ongi Päkapikumaa.
Täna teeme väikese avastuse, sest ajakiri National Geographic saatis oma targad teadlased ühte vahvat saart uurima ja nüüd on enamgi kui kindel, et just seal võib olla Päkapikumaa.

Päkapikud on väikesed- kuni 36 tolli (91,4 cm) pikkused. Neil on küll suured kõrvad ja vanamoelised rõivad, aga teravatipulisi mütse nad ei kanna.

Taolisi fakte on võimalik õppida “päkapikujalutuskäigul” Hafnarfjörðuris, Reykjaviki lähedal asuva sadamalinnas, mida tutakse ka kui päkapikupealinna.
Jah, päkapikud. 54% islandlastest kas usuvad neisse või usuvad nende olemasolu võimalikkusesse. Kivide kõrval, mida usutakse olevat päkapikkude, või islandi keeles álfar ‘i, elukohad, suunatakse autoteed ümber. Endine parlamendiliige vannub, et perekond päkapikke päästis autoõnnetuses tema elu.

A group of Yule Lad (figures from Icelandic folklore) impersonators (Photograph by Ragnar Th. Sigurdsson/Arctic Images)


Talvisel päkapikuteemalisel jalutuskäigul läbi Hafnarfjörðuri saab kuulda kolmeeistkümnest jõulusellist, naljameestest, kellel on nimed nagu Hurðaskellir(Uksepaugutaja) ja Kertasnikír (Küünlavarastaja). Kohalikud lapsed jätavad tihti oma jalanõud välja, et jõulusellid saaksid neid maiustustega täita.
Pühad on kõige parem aeg päkapike kohtamiseks; jõulude ja uusaastaöö aegu on nad teadaolevalt liikvel selleks, et endale uut kodupaika otsida.

Loe veel

Jalutuskäigud viivad tihti mööda Hamarinnist, kaljust, kus päkapikukuningas ja kuninganna oma vastuvõtte peavad, ja Hellisgerði pargist, kivistunud laavajõest, mida päkapikud eriti koduseks peavad. Jõuluajal saavad külastajad pühadevaimu linnas asuvat kuulsat jõuluturgu külastades veelgi suurendada.
Tahad rohkem juurde õppida? Astu sisse Reykjaviki Päkapikukooli, kus 3-4 tunnisel kursusel,millest pole puudu ei piparkoogid, tee, ega õpikud, teenid välja päkapikudiplomi.
Kas ei ole tore uudis, nad ongi olemas ja ei ole kusagil kaugel salamaailmas. Nüüd on mida avastada ja järgmisel aastal minna juba varakult uurima neid päkapikke seal Päkapikumaal.

Avastus pärineb: http://intelligenttravel.nationalgeographic.com/

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised