KassipoegKassipoeg
Joonistanud Ulla Saar

Pehmete mänguasjade osakonnas elas kassipoeg. See kassipoeg oli väga suur. Kaks korda suurem kui jõehobu ja kolm korda suurem kui elevant.

Selline oli see kassipoeg. Ja ülejäänud loomad ei sallinud teda.

"Kuidas saab kassipoeg olla suurem kui tiiger?" pahandas tiiger ja unistas, kuidas ta kassipoega sabast hammustab, kuid kartis seda teha.

Ka lapsed kartsid hiigelsuurt kassipoega. Nad mõnikord muidugi ostsid ta ära, kuid ei suutnud minema viia. Seepeale andsid emad kassipoja müüjale tagasi ja ütlesid:
"Parem ostame selle armsa vaala seal."

Isegi vaal oli kergem kui kassipoeg.

"Kas tõesti ei viida mind iialgi koju?" mõtles kurvalt hiigelsuur kassipoeg. Ja paistis, et nõnda oli see tõesti.

Kuid ükskord jõulu eel jäi kassipoeg pehmete mänguasjade osakonda üksi. Kõik teised olid lapsed koju viinud. Viimasena osteti ära tiiger. Enne oma uue peremehe sülle hüppamist jõudis too kassipoega sabast hammustada, ent kassipoeg mõtles oma asjade peale ega märganud midagi. Poole tunni pärast pidi ju kauplus kinni pandama.

Äkki, päris enne sulgemist (kui lootust polnud enam jäänud), läksid Laste Maailma kaupluse uksed pärani ja poodi tormas punapäine plika.

Ta nõudis endale puust ratsahobust. Kuid hobuseid poes polnud.

Ja siis taipas kassipoeg, et see on tema viimne võimalus. Ühe võimsa hüppega lennutas ta ennast üle leti ja seisis tüdruku kõrvale, näidates kogu oma olekuga, et ta pole sugugi kehvem kui hobune.

Loe veel

Seotud lood:

Ja tüdruk istus julgelt kassipoja turjale, ning ta vedas tüdrukut läbi kõigi Laste Maailma kaupluse osakondade. Kui nad pehmete mänguasjade osakonda tagasi jõudsid, ei saanud tüdruk ilma kassipojata enam elada.

Tuli välja, et kassipoega polnudki vaja minema viia, ta ju võis ise minema viia kelle iganes.

Vene keelest tõlkinud Ilona Martson.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised