Katkend raamatust "Lumi"Katkend raamatust "Lumi"
Raamatu kaas

Eelmisel aastal ilmus üks väga eriline raamat "Lumi", mis jätab meie kiirustavas maailmas palju aega ja ruumi enda mõtetele ning tunnetele. Koos Lumi tädi Raaga õpime nägema tavalises erilist.

Loe katkendit ja saad maigu suhu!

"Mina olen Lumi. See tähendab, et minu nimi on Lumi. Eesnimi on Lumi ja perekonnanimi Vahtra. Kokku teeb see Lumi Vahtra. Ma olen tüdruk ja kaheksa aastane. Need on kindlad asjad, mida enda kohta võin öelda.

Ma sain oma nime sel päeval, kui ema käis arsti juures ja talle näidati väikest täppi tema kõhus, kes olin mina. Ema oli sellest teadasaamisest nii elevil, et kodu poole kõndides ja taevast, tänavaid, puid ning inimesi vaadates nägi ta neid hoopis teise pilguga. Äkitselt oli hakanud sadama lund – see oli esimene lumi sellel aastal ja mõjus nii ootamatult, et ema jäi seisma. Siis nägi ta, kuidas suure aia sügavuses asuva maja uks lahti löödi ning sealt jooksid välja lapsed, kes olid ainult õhukeste pluuside väel.
“Lumi! Lumi!“ kisendasid nad läbisegi.
„Lapsed tormasid mustas aias ringi, käed laiali, ja püüdsid valgeid helbeid! Tundsin neid vaadates, kuidas ma ise olen väike tüdruk, kes jookseb selles aias koos nende lastega, süda rõõmust hüppamas,“ ütles ema mulle ühel õhtul tasakesi enne magamajäämist.
Varsti oli kasvataja välja tulnud ja paljad lapsed tuppa kamandanud ning tänav oli jälle väga vaikseks jäänud.
„Seal aia taga inimtühjal kõnniteel, seistes hääletult langeva lume sees, mis kattis pehmelt musta kõvakskülmunud maa, olin ma väga, väga õnnelik,“ ütles mu ema. „Nagu ka praegu, kui ma sind vaatan!“ kallistas ta mind ja andis ninaotsale musi.
Nii et oma nime sain ma sealt, sellest päevast, oma ema ja nende laste rõõmust."

Loe veel

Kristel Leesmend „Lumi“

Pildid Kristel Leesmend
Kaanepildid Ruta Tepp
Kujundaja Kert Lokotar
Toimetaja Margaret Neithal

Väljaandja Minu vabrik, 2013
76 lk

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised