Kingitus maailma parimale vanaisaleKingitus maailma parimale vanaisale
joonistanud Gerda Märtens

Vanaisal on täna sünnipäev nimega juubel ja Piia pere läks talle maale külla. Enne sõitu oli kõigil õudselt palju tegemist. Isa otsis kogu hommiku kammi, mis oli tal eelmisel aastal kaduma läinud, ja ema hakkis terve pesukausi kartulisalatit, sest see oli kogu pere suur lemmik.
„Sinu salat on ikka maailma parim!” kiitis vanaisa alati, suu salatit täis. Kui kauss tühjaks sai, läks pidu edasi ja söödi teisi asju ka.
Maale jõudes söödi ka täna kõigepealt ära ema salat ja pidu võiski alata. Vanaisa sai nii palju kingitusi, et hüüdis vähemalt kümme korda: „Seda poleks nüüd küll tarvis olnd!“ Aga ta silmad särasid nagu jaaniussid, kui ta paberit puruks käristas.

Onu Rasmuselt sai vanaisa kalade entsüklopeedia, emalt-isalt lipsunõela ja vanaemalt pidžaama. Veel toodi talle kingiks uus paadimootor, õng ja kolm pudelit Armeenia konjakit. Vanaisa vaatas seda kõike õndsa näoga ja istus keset paberimäge. Ja siis oligi kord Piia kingi käes. Ta haaras esikust kass Nuustiku ja astus ligi.
„Noh, mis siis sina mulle tõid?“ naeratas vanaisa. „Või laulad mulle hoopis ühe ilusa laulu?”
„Ega sa jõuluvana pole,” ütles Piia ja tõstis Nuustiku vanaisa sülle. „Palju õnne! Ma kingin sulle viis minutit kassi kallistamist!”
Vanaisa vaatas Nuustikule sügavalt silma ja tõstis ta siis endale pähe. „Milline kohutavalt vahva kink!“ hüüdis ta. „Parim, mis ma kunagi olen saanud!”
Piia vaatas vanaisa juustes kõikuvat kassi ja tõstis ta vanaisa sülle tagasi. „Hakka kallistama,” käskis ta. „Aeg käib.”

joonistanud Gerda Märtens

Loe veel

Aga Nuustik hüppas vanaisa sülest maha ja kadus jäljetult kogu õhtuks.
Kui sünnipäev läbi sai, pandi Piia diivanile magama. Nuustikule tehti pesa ukse juurde mõnusasse korvi.
Piia oli juba magama jäämas, kui kuulis äkki kriiksatust. Uks avanes ja sisse piilus vanaisa. Ta hiilis kikivarvul kassi korvi juurde ja vaatas tasakesi ringi. Siis tõstis ta Nuustiku endale sülle ja kallistas teda tervelt veerand tundi!
Piia naeratas ja puges teki alla. Küll on hea, et vanaisa kingi ikka kätte sai!

Kairi Look, joonistanud Gerda Märtens

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised