Koer Jacki kiri lastele

 (6)

Koer Jacki kiri lastele
Foto: Mektory

Ajakirja Tähekese postkasti saabus hr Jackilt, kes töötab koerana Tallinna Tehnikaülikooli Mektory majas.

Mina, Jack, töötan sellises kohas nagu Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus. Kui juhtud Tallinnas Nõmme metsa serva, siis näed juba eemalt tiigrikesega autot ja suurt kollast plakatit punasel tellismajal. See ongi Mektory!
Ja mina töötan siin koerana ning südametemurdjana. See viimane on hüüdnimi, mille panid mulle külastajad. Olen tööl olnud alates novembrist ja viie kuu jooksul näinud palju uudishimulikke ja rõõmsameelseid koolilapsi kogu Eestist.
Arvan, et olen kohtunud paljude tulevaste inseneridega. Kõikide nende ruumide valmimisele on kaasa aidanud tänased insenerid paljudest ettevõtetest ja töötajad kaugete maade saatkondadest.
Minu töökoha kolmel korrusel paiknevad töötoad, suuremad ja väiksemad stuudiod - sealhulgas Aasia riikide (Jaapani, Hiina, India Austraalia) toad, mis annavad vihjeid nende maade kohta. Ameerika nurgas saab muuhulgas näha vanu Apple’i arvuteid. No küll need on rohmakad!
Väga põnev on viibida koosolekute ruumides, kus ühe klahviliigutusega saab muuta klaasseina läbipaistmatuks ja kallistada Ericssoni rääkivat puud. Tuleviku koolitund on mängitav läbi erinevate nutirakenduste.
Oma külaskäikudel saavad lapsed ka meisterdada vineerist ja puust esemeid stuudios Cool Tool. See muide on väga lihtne ja päris ohutu! Tüdrukutele meeldib rohkem teha känguruid ja liblikaid, poistel õnnestuvad enam autod ja kahurid.
Aga lapsed saavad valmistada ka LED laternaid Energia avastuskeskuses. Saab näha, kuidas töötab 3D printer. Ja siis on siin olemas ka tuba, kus valmivad ehtsad robotid! No need on küll ühed kuulsad tegelased, mõni küsib juba uksel, kas teil roboteid on.
Mektory maja Eesti kaardile on teie külaskäiku meenutama jäänud täpike ja teie koolide nimed. Külaskäikude lõppedes olen saanud palju paisid ja näinud teie säravaid silmi. Tulge mind ikka vaatama!
Teie Jack
Koer

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised