Kuhu minna ja mida teha koolivaheajal?Kuhu minna ja mida teha koolivaheajal?
Foto: Tanel Meos

Lõpuks algab tuhandetel lastel kauaoodatud sügisene koolivaheaeg, mis tähendab terve nädala jagu vabu päevi, mis sisustamist vajavad.
Kui Sul ei ole veel plaane tehtud, siis otsisime Sulle mõningad tegevused välja, vaata kas leiad lemmiku!

Perehommik: Helid ja lood

Oktoobrist maini kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta koos tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis.
Pärast pooletunnist jalutuskäiku, vestlust ja mänge, mille käigus saadakse teada põnevaid lugusid ajatust kunstist ja kultuurist, minnakse töötuppa joonistama või meisterdama. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama omavalmistatud kunstitöö.
Kuu teisel laupäeval toimuvad venekeelsed perehommikud.
Muusika-aasta on muutnud Kadrioru kunstimuuseumi teosed veidi ärevile, sest lossi kaunim skulptuur Veenus, tahab teha oma bändi. Selleks vajab ta laste abi, et muuseumis ringi liikuda ja kokku panna unistuste bänd. Laps saab töölehe abil otsida lossis üles bändi taustatantsijad, valida välja viisipidajast helilooja, katsetada peasaali akustikat, puhuda tänavamoosekantidega koos pliiatsvilepilli ja lõpuks valida Veenusele selga sobiv esinemiskostüüm.

Muuseumitund „Helid ja lood“ on osa laste ja noorte festivalist „Avatud Mänguväljad“. Tutvu ka teiste festivali programmidega: www.avatudfestival.ee

Hullu Teadlase eksperiment – TIHEDUS

Loe veel

Igal laupäeval ootab Hull Teadlane kõiki väikeseid ja suuri teadushuvilisi eksperimendihommikule. 17. oktoobril kell 11 toimub eksperimendihommik Tartu tähetornis (Lossi 40).
17. oktoobril uurime tihedust. Uurime, mida näitab meile aine tihedus ja teeme katseid erinevate ainetega. Teeme parafiinipaate ja saame teada, mis on kihistumine.
Järgmine eksperiment juba 24. oktoobril!

Veebileht:
www.hullteadlane.ut,ee

Slovakkia moedisainer Lúdmila Žoldáková ingliskeelne töötuba lastele

Laupäeval, 17. oktoobril kell 13.00—14.30 toimub Tallinna Kultuurikatlas Lúdmila Žoldáková (Slovakkia) ingliskeelne lastele suunatud töötuba “Lilled, palmikud ja värvid — Slovakkia rahvariided”.
Töötuba “Lilled, palmikud ja värvid — Slovakkia rahvariided”

Millised on Slovakkia rahvariided? Kas seelikud on triibulised? Kas kantakse naljakaid kübaraid? Kas rahvarõivad on värvilised ja rõõmsad või hoopis tumedad ja kurvad? Töötoas saab paljudele, sealhulgas eelmainitud küsimustele vastuseid. Ja mitte ainult — töötuba sisaldab visuaalset teema lühitutvustust ning lapsed muutuvad stilistideks ja disaineriteks, et šabloonide, kleebiste, mustrite ja värvide kaudu kujundada oma tõlgendust Slovakkia rahvariietest.

Töötuba on sobilik lastele vanuses 6 kuni 10 eluaastat. Lapsevanema(te) abi ei ole vajalik, aga soovi korral on vanem(ad) oodatud meisterdama koos lapsega/lastega!

Laste ja noorte festival "Avatud mänguväljad"

Muuseumidevaheline festival „Avatud mänguväljad“ leiab aset kord aastas, sügisesel koolivaheajal. Sel aastal toimub festival 17. – 25. oktoobrini Tallinnas ja Tartus.
Sügisesel koolivaheajal on kõik lapsed ja pered oodatud festivalile “Avatud mänguväljad”, mis toimub ühteaegu nii Tallinna kui ka Tartu muuseumides. Sel ajal pakuvad 16 osalevat muuseumi lastele ja noortele (vanuses 0-18a.) spetsiaalselt festivali ajaks loodud temaatilisi tegevusi ja näituste avastamisel on abiks mängulised juhised.
Festivalil on üks ühine teema "Heli lainel". See tähendab, et igas muuseumis saab tutvuda näitusega läbi helide. Otseselt on muusikaga seotud ainult üks muusem. (Arva ära, milline?) Kõik ülejäänud ei seostu esmapilgul üldse heliga. See teebki mängu põnevaks!
Muuseumide poolt ettevalmistatud juhised suunavad läbi tegevuste ja mängude näitusi avastama. Juhendeid on igale vanuseastmele. Tuleb vaid üles leida need muuseumid, kus sinule sobiva raskusastmega juhend sind ootamas on. Nendest muuseumidest moodustubki sulle sobiv mänguväli, avatud uuteks seiklusteks.
Väiksemad lapsed on oodatud muuseume külastama koos perega ja noored koos sõpradega.

Koolivaheaja avastuspäevad Energia avastuskeskuses

Ootame 7-10 aastaseid kooliõpilasi koolivaheaja avastuspäevadele!
Giidi juhendamisel avastame uut teadusnäitust „Arhitekt Ämblik ja Insener Mutt”, uurime töötoas, milliseid mustreid loodus endas peidab, vaatame katseid ja teeme palju muud põnevat.
Programm

10:15–10:30 Saabumine, registreerimine
10:35–11:00 Sissejuhatus, ekspositsiooniga tutvumine
11:00–12:00 Teadusteater «Toidumängud»
12:00–12:30 Töötuba «Looduse arhitektid»
12:30–13:00 Lõunapaus
13:00–13:40 Mesimummula töötuba. «Arhitekt ämblik ja Insener mutt» näitusealaga tutvumine
13:40–14:00 Nukufilm «Meemeistrite linn»
14:00–14:30 Välgudemonstratsioon ja staatilise elektri demonstratsioon «Juuksed püsti»
14:30–15:15 Viktoriin ja päeva kokkuvõtted

Ehete meisterdamise laager "Pärlimäng"

metleme kuulsaid ehteid, mida kandsid kuningad ja kuningannad. Õpime tundma ehtekunstniku töövahendeid ja materjale ja valmistame ise erinevaid ehteid. Külastame ehtekunstnikku.

Pakume 7-12-aastastele lastele 1 päevaseid kunsti ja meisterdamise linnalaagreid. Meie grupid ei ole suured, kuni 7 last. Nii saavad kõik lapsed vajalikku tähelepanu ning hoolt. Valikus on erinevad põnevad teemad. Laagrid toimuvad meie hubases huvikeskuses (Laulupeo 21), kuid jalutame vastavalt teemadele ka linnas ja muuseumides ja külastame ateljeesid, näitusi.
Hinna sees on üks oodet, soe lõuna, meisterdamise materjalid ja töövahendid, juhendajate tasu.

Vudila mängumaa tuleb Jääaja Keskusesse

20. - 25. oktoobril seab kolmanda korruse saali sisse meie hea sõber Vudila mängumaa.
Seminarisaalis toimuvad iga päev kell 12-15 lõbusad töötoad.
Terves keskuses põnev aaretejaht.
Eesti suurim, Jõgevamaal asuv, kogu pere mängumaa Vudila toob sügisvaheajal, 20. – 25. oktoobril, valiku enda põnevaid mänge ja tegevusi Jääaja Keskuse kolmandale korrusele.
Sügisvaheaeg ei ole enam kaugel. Juba 20. oktoobrist kuni 25. oktoobrini leiavad igas vanuses lapsed ja täiskasvanud endale tegevust Jääaja Keskuses.
Kolmanda korruse saali seab sisse meie hea sõber Vudila mängumaa, et lisaks põneva Jääaja Keskuse uurimisele saaks ikka korralikult puhata ja mängida ka!
Seminarisaalis toimuvad iga päev kella 12st kella 15ni lõbusad meisterdamise töötoad ning võimalus on koos sõpradega proovida uut Lotte interaktiivset loodusteemalist lauamängu.
NB! Tegemist ei ole tavalise lauamänguga. Tule vaata järele, millega Lotte meid üllatab.
Lisaks toimub iga päev keskuses ka aaretejaht.

Jääaja Keskus koos kohvikuga on avatud T-P kell 11-18

Nipet-näpet näputööd: Tikutopsiloomad

Muuseumi mängutoas on üks suur laud, mille taga istudes saab häid ideid üles korjata. Ideede jagamine ja lihtsate nippide õppimine toimub mängutoa lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kell 11-16
Läbi aegade on lastele öeldud, et tikkudega ei mängita. Aga tikutoosidega võiks küll mängida, neid võiks lausa meisterdamiseks kasutada ja seda me just teemegi!
21.10-25.10 Meisterdame tikutopsiloomi.

28.10-01.11 Mängutoas on kaisukarunädal.
04.11-08.11 Õpime paberist busse ja autosid valmistama.
11.11-15.11 Uurime, mis on kärgpaber ja mis sellest teha saab.
18.11-22.11 Meisterdame kartongist draakoneid.

Animapesa: Halloween

Nukufilmi Lastestuudio ootab lapsi koos ema või isaga ise oma postkaarti meisterdama! Järgmine Animapesa toimub 24. oktoobril kell 11-13 ja teemaks on Halloween.
Kord kuus toimub Animapesa, kuhu on oodatud lapsed alates 4. eluaastast koos lapsevanemaga meisterdama. Valmistatakse rahvakalendri teemalisi postkaarte ning selleks korraks on teemaks Halloween.

Animapesad toimuvad 24. oktoober, 14. november ja 12. detsember kell 11-13.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised