Kui oled matemaatikaga kimpus, siis abimees on raamatupoes ootamasKui oled matemaatikaga kimpus, siis abimees on raamatupoes ootamas
Pildi on joonistanud Hillar Mets

Kui oled matemaatikaga kimpus, siis tasub järgnevate vallatute ülesannetega Grigori Osterilt kätt harjutada

Kui Suusi Sussisson kolmandas klassis õppis, tõstis ta ühe käega üles kaks esimese klassi õpilast. Nüüd, kui Suusi õpib viiendas klassis, tõstab ta ühe käega üles kaks korda rohkem esimese klassi õpilasi. Mitu kisendavat ja rabelevat esimese klassi õpilast tõstab ühe käega üles viienda klassi õpilane Suusi Sussisson?
***
Teise klassi õpetajal oli seitse lemmikut. Neljas lemmikus pettus õpetaja pärast seda, kui need olid tema toolijalalt jupi maha saaginud. Mitu lemmikut teise klassi õpetajale jäi?
***
Kui 2.a klass hambaarsti juures käis, tõmmati neil välja 12 piimahammast. Seejärel käis hambaarsti juures 2.b klass ja neil tõmmati välja neli hammast rohkem. Mitu piimahammast jätsid hambaarsti kabinetti kaks klassi kokku, arvestades, et üks õpilane viis oma väljatõmmatud hamba koju kaasa?
***
Kooli garderoobi põrandal vedeles Mati jope, mille riputusaas oli katki, ja nagis rippus 361 jopet, mille aasad olid terved. Mitu jopet jäi rippuma kooli garderoobi ja mitu vedeles põrandal pärast seda, kui Mati Mustikas oli kiskunud võõraste mantlite vahele kadunud salli otsides aasad ära 50 jopelt, seejärel aga korjanud oma jope põrandalt üles ja kõndinud koju?
***
Koolikotti ei mahu rohkem kui neli täiskasvanud siili. Mitu koolikotti läheb tarvis, et korraga kooli tuua 316 täiskasvanud siili?
***
Poiss õpib pähe luuletust, milles on 40 rida. Iga rea meeldejätmisele kulub tal kaks minutit. Mitu minutit vajab poiss, et see luuletus unustada, kui on teada, et ta unustab kaks korda kiiremini, kui meelde jätab?
***
Koolis õpib 70 inimest. Ülejäänud 430 õpilast mängib lolli. Mitu õpilast õpib selles koolis kokku?
***
Iga 2575 kahemehe hulgast saab üks tulevikus koolidirektoriks. Kui palju on kahemehi vaja selleks, et tuleks välja 14 koolidirektorit?
***
Juku tiris patsist 20 korral Miinat, 5 korral Liinat, 7 korda Tiinat ja ühel korral kogemata õppealajuhataja Katariina Margariinat. Küsimus järgmine: mitu korda tiris Juku patsist ja mis nüüd juhtuma hakkab?

Need olid katkendeid peagi ilmuvast Grigori Osteri raamatust „Vallatu matemaatika“ on tõlkinud Ilona Martson. Raamat ilmub kirjastuses Varrak.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised