Leia saja-aastane asi ja saada see Rakvere Teatrisse

 (1)

pildid-3-2
Vanaaegne käepideFoto: Ester Vaitmaa

Leia kodust, külast, muuseumist või tänavalt mõni saja-aastane või vanem asi; pildista, joonista või jäädvusta see muul moel üles ning saada pilt koos eset tutvustava lühilooga Rakvere Teatrisse.

Sel suvel etenduv Rakvere Teatri muusikaline koguperelavastus „Mina olin veel väikene ehk kuidas võrukaelad vanasti tükka tegid“ viib meid lähemale ajale, mil internetti veel polnud, kuid elu oli sellegipoolest huvitav ja elamist väärt. Palmse mõisa moonakatemaja külaõhustikus ette kantavatele vana aja lugudele lisab värvi ansambel Kõrsikud ning etendusepaigas näeb ka meile omaseid koduloomi ja linde: sigu, kanu, kukkesid, hobuseid, jäneseid. Kõik on nagu vanasti.

Kas sina tead, kuidas sada aastat tagasi elati, mis mänge lapsed mängisid ja missuguseid krutskeid tegid? Vanade aegade asju on me ümber alles ka praegu – tuleb ainult õige natuke otsida. Ja just seda me Sind tegema kutsumegi. Leia kodust, külast, muuseumist või tänavalt mõni saja-aastane või vanem asi – olgu see siis vanavanaema õmblusmasin, vanaisa piip, vanaonule kuulunud õngekork, vanatädi kokaraamat, mõni vana aja mänguasi või mingi muu ese, mis kauge aja tagant tänaseni säilinud – pildista, joonista või jäädvusta see muul moel üles ning saada pilt koos eset tutvustava lühilooga 5. maiks Rakvere Teatrisse.

Parimad lood ja saja-aastaste asjade pildid paneme välja teatri kodulehele ning kõik saadetised leiavad koha näitusel Rakvere Teatris, et vaatajadki nendega tutvuda saaksid. Palun ole valmis, kui sinu pilt ja lugu ilmub Rakvere Teatri kavalehel või ajakirjanduses. Kõigi saatjate vahel loosime välja pääsmeid Rakvere Teatri vabalt valitud laste-etendustele, olgu selleks „Mina olin veel väikene“, „Hobune, kes kaotas prillid ära“ või jõululavastus detsembris 2014.

Oma saadetise saad Rakvere Teatrisse toimetada vana hea postiteenusega aadressil Rakvere Teater, Kreutzwaldi 2a Rakvere 44314 või moodsalt meilitsi aadressil 100aastat@rakvereteater.ee.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised