Meisterda endale oma varjuteater!

 (3)

Meisterda endale oma varjuteater!
uus

Varjunukkudega mängitakse varjusirmi ees ja taga. Sirmiks sobib hästi näiteks voodilina. Veel on vaja valgusallikat – sobib igasugune suunatav lamp. Varjunuku suurust saab muuta, hoides nukku lambile lähemal või jällegi kaugemal.

Varjuna saab nukk olla must või värviline. Värvilise varjunuku saame siis, kui meisterdame selle koopiakilest, musta siis, kui paksemast paberist. Seekord õpetame tegema varjunukk Buratinot, kes oskab ka liigutada. Sarnaselt Buratinoga saab meisterdada ükskõik millist tegelast.

Vaja läheb:
Tugevamat joonistuspaberit, koopiakilet, markereid või pliiatseid, kääre, neete (neetide asemel saab kasutada ka tamiili või niiti-nõela), kleeplinti ja kahte jämedamat grilltikku.
Tee nii:
1.Joonista tegelane valgele paberile.

varjuteater

2.Vali välja nuku liikuv(ad) kehaosa(d) ning märgi punktiga ühenduskohad;

varjuteater

3.Joonista nuku eraldi liikuvad kehaosad tumeda markeriga kõrvuti koopiakilele ja märgi ühenduspunktid;

varjuteater

4.Keera kile paberi peal teist pidi, et piirjoon laiali ei läheks, värvi nukk ja lõika kehaosad eraldi välja;Varjunukkudega mängitakse varjusirmi ees ja taga. Sirmiks sobib hästi näiteks voodilina. Veel on vaja valgusallikat – sobib igasugune suunatav lamp. Varjunuku suurust saab muuta, hoides nukku lambile lähemal või jällegi kaugemal.

varjuteater

Loe veel

5.Kinnita neetidega (tamiiliga, nõela-niidiga) liigesed ja liimi üks grilltikk alates kaelast kleeplindiga keha taha ja teine liikuva käe peopesa taha;

varjuteater

6.Suuna valgusvihk seinale või heledale taustale ja hakka nukku ellu äratama!

varjuteater

Meisterdamist õpetas Maria Usk NUKU muuseumist!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised