Mektorysse tuleb legorobootika tuba!Mektorysse tuleb legorobootika tuba!
pildistanud Mektory

Kaheaastaseks saanud koer Jack kirjutab, et Mektory majas toimub põnevaid asju.
Head Tähekese sõbrad! Kirjutasin aasta tagasi meie toredast Mektory majast, kust leiab põnevaid laboreid ja meisterdamistube. Ehk olete ka ise vahepeal seda Tallinnas Mustamäel asuvat punastest tellistest hoonet vaatamas käinud?

Olen nüüd juba kaheaastane ning palju targem ja osavam! Aastaga on meie maja samuti päris palju muutunud. Meil on nüüd avatud kosmosekeskus. Selle seinal oleva päikesesüsteemi plakat annab ettekujutuse, kui väike on meie planeet Maa võrreldes näiteks Jupiteriga ja kui tilluke planeet on Pluuto.
Meil on ventilatsioonilabor, mille kujundus meenutab veidi diskosaali, ning äpilabor, kus reas kõige uuemad nuhvlid. Nuhvel on üks naljakas sõna, eks? Tegelikult tähendab see suure ekraaniga nutitelefoni, mis annab vaata et tahvelarvuti mõõdu välja.

pildistanud Mektory

Meie erinevates töötubades on meisterdanud väga paljude koolide õpilased. Päris paljudega olen kohtunud isegi mitmel korral! Kõige toredam on olnud näha silmades sära nendel lastel, kelle päris oma kätega valmistatud robot koos teistega suurel kiirusel võistlema hakkab.
Nüüd räägin teile suure saladuskatte all ka ühe uudise: meil avatakse varsti uus legorobootika tuba! Ja see täidetakse kõiksugu LEGO robootikakomplektide ja toredate õppevahenditega! Käisin salaja juba neid legokomplekte uudistamas. Leidsin sealt näiteks auto, mis sõidab päikeseenergia jõul. Lisaks saab seal ise valmis ehitada automaatse lillekastja, mis mõõdab mulla niiskust ja kastab just siis, kui vaja on. Seda süsteemi, mis automaatselt lilli kastab, nimetatakse pneumaatikaks. Jälle üks pikk ja keeruline sõna. Aga mina sain juba teada, et tegelikult polegi see raske!
Seega saate uues varsti valmivas legorobootika toas ise ehitada ja programmeerida igasuguseid põnevaid asju! Võite kaasa võtta ka oma emad-isad ja vanaemad-vanaisad, tulla võivad kõik!
Ootan teid sügisel kindlasti jälle külla! Auh-auh!

Jack, koer, pildistanud Mektory

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised