Nõianeiu Nöbinina tegutseb taas!Nõianeiu Nöbinina tegutseb taas!
erakogu

Kristiina Kassi raamat „Nõianeiu Nöbinina ja korstnapühkija“ ilmus suve alguses raamatulettidele. See on järg populaarsele lasteraamatule „Nõianeiu Nöbinina“, mille põhjal on teinud 8-osalise seriaali ja ETV. Uue raamatu ilmumise puhul esitas Täheke autorile mõned küsimused.

Kristiina, su eelmise Nõianeiu raamatu ilmumisest on möödunud tükk aega. Mida Nöbinina vahepeal teinud on ja kuidas on läinud perekond Puravikel?
Nöbinina teine raamat läheb edasi sealt, kuhu esimene lõppes. Nöbininal on nüüd oma maja, millega ta tasapisi tutvub, ja Puravikud käivad tal külas. Tegevus toimub samal suvel ja ka tegelased on suurelt osalt samad. Muidugi tulevad ka mõned uued näod mängu, muidu võiks ju asi igavaks kiskuda.

„Nõianeiu Nöbinina ja korstnapühkija“

Uues raamatus saab Nöbinina enesele sõbra – korstnapühkija. Kes see selline on ja kust välja kargas?
Ka suvilate korstnaid on vaja aeg-ajalt nõest puhastada. Korstnapühkija Mihkel on üks tore poiss, kes selle töö enda peale võtab ja ühest majast teise käies ka majade elanike ja suvitajatega tutvub. Eriti hakkab talle Nöbinina meeldima.
Uues raamatus on palju laule. Kas oled need ise kirjutanud? Ja kuidas oled mõelnud, kas lugeja peab raamatut lugedes vahepeal ka laulma?
Tahtsin jah proovida, kuidas mul laulusõnade ja muusika kirjutamine välja kukub. Sattusin sellest nii õhinasse, et oleksin hea meelega veel mitu laulu kirjutanud, aga aeg sai otsa ja raamat oli vaja trükki saata. Kes nooti tunneb, see võib muidugi raamatut lugedes ka laulda. Ja kes nooti lugeda ei oska, see võib sõnadele täitsa oma viisi välja mõelda.
Vanadest tuttavatest seiklevad uues raamatus eriti perekond Rikkad. Miks sa just neist nii palju räägid?
Mulle meeldib kirjutada vahel vastikutest inimestest, sest see teeb jutu huvitavamaks. Kui kõik tegelased on hästi toredad ja viisakad, siis võib sellest saada üks üsna igav jutt või käitumisõpik. Perekond Rikkad on nii ahned, isekad ja ülbed, et sellistele on kohe mõnus lõpus väike õpetus anda!

Ilona Martson, foto erakogust

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised