Noorte teadlaste klubi alustab taas!Noorte teadlaste klubi alustab taas!
Noorte teadlaste klubi

Eesti Loodusmuuseum ootab algaval õppeaastal taas 5.-8. klasside noori oma loodusringi. Kord nädalas toimuval kohtumisel ammutame uusi teadmisi nii geoloogiast, botaanikast ja kui ka zooloogiast ning viime läbi tõelisi katseid.

Loodusringi programmis olevatest teemadest võtame sügishooajal ette planeetide tekke ja kivimite teema. Saame teada, mis on meteoriidid, komeedid, proovime ise lavastada kraatrite ja mägede teket, ehitame vulkaane ja lihtsamaid molekule. Räägime settimisest, uurime lähemalt settekivimeid ja maavarasid. Talvel tutvume mammutite ja teiste jääaegsete loomadega, uurime mandrijää ja liustike teemat ning vaatame, kuidas ja miks maa vajub ning kerkib. Kevadel pälvivad meie tähelepanu taimed, loomad, seened ja samblikud. Saame teada, millised olid esimesed taimed, kuidas ja kas erinevad üksteisest seened ja samblikud ning teeme herbaariumi. Õpime tundma kalu, kahepaikseid, roomajaid, linde ja imetajaid.

Noorte teadlaste klubi

Eelnevate teemade käigus tutvume ka muuseumi teadusfondidega ja seal toimuva tööga ning külastame muuseumi püsi- ja ajutisi näitusi. Programmist ei puudu ka väliretked ja praktikumid, teiste muuseumide ja asutuste külastused.

Klubi juhendab noor ja hakkaja geoloog Sander Olo, samuti löövad kaasa Loodusmuuseumi botaanikud, geoloogid ja zooloogid. Teadustöö toimub kord nädalas, kolmapäeviti kell 17.00-18.30 septembrist maini Eesti Loodusmuuseumis aadressil Lai tn 29a. Matkad, külaskäigud ja eriüritused võivad toimuda ka eelnevalt kokkulepitud ajal väljaspool huviringi aegu.

Loe veel

Noorte teadlaste klubi liikmemaks on 30 eurot kuus.

Täpsema programmi ja registreerumisvõimaluse leiab Loodusmuuseumi kodulehelt: www.loodusmuuseum.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised