NUKU teater otsib kapten Granti lapsiNUKU teater otsib kapten Granti lapsi
Illustratsioon: NUKU teater

NUKU teater korraldab tänavu suvel Lennusadamas toimuva suure vabaõhulavastuse „Kapten Granti lapsed” peaosatäitjate leidmiseks rollikonkursi, kus otsitakse poissi ja neidu kehastama kapten Granti lapsi Robertit ja Maryt.

Jules Verne’i kuulsa seiklusromaani lavaversioon etendub vaid augustis ja septembris Lennusadamas, sajandat juubelit tähistava jäämurdja Suur Tõll peal ja ees! Lugu räägib teadmata kadunud šoti meremehe, kapten Granti otsingutest jahtlaeva Duncan otsingumeeskonna poolt, kelle hulgas on ka kapten Granti lapsed Mary ja Robert. Seikluste- ja ohtuderohke teekonna käigus läbitakse nii meritsi kui maismaal peaaegu kogu Lõunapoolkera.

Seiklusloo dramatiseerija ja lavastaja on Vahur Keller, lavakunstnik Jaanus Laagriküll, kostüümikunstnik Britt Urbla Keller, helilooja Liina Kullerkupp. Mängib NUKU teatri trupp, NUKU noortestuudio ning külalisosatäitjad. Lavastus esietendub Lennusadamas Suure Tõllu pardal 10. augustil 2014, piletid on saadaval Piletilevist alates 10. veebruarist.

Roberti osasse otsib teater poissi vanuses 10–14 ja Mary osasse neidu vanuses 14–18.

Osatäitjate valimine toimub kahe vooru alusel. Esimene voor toimub 26.–28. veebruarini ning teine voor 2.–3. märtsini NUKU teatris. Kandidaatidel tuleb ette valmistada luule- või proosatekst pikkusega kuni 3 minutit. Konkursil osalemine eeldab, et kandideerijatel on võimalik osaleda lavastuse proovides mais, juulis ja augustis ning etendustel augustis ja septembris 2014 Tallinnas.

Konkursil osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil konkurss@nuku.ee hiljemalt 18. veebruariks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised