NUKU teatri hooaja esimene uuslavastus on „Väike Gavroche“NUKU teatri hooaja esimene uuslavastus on „Väike Gavroche“
Illustratsioon: NUKU teater

15. septembril esietendunud nukulavastus põhineb Victor Hugo kuulsal romaanil „Hüljatud“. „Väike Gavroche“ on lugu suure hingega tänavapoisist ja teda ümbritsevatest inimestest.

Lavaloo tegevus toimub tänaval, mida valitsevad vaesus ja viletsus. Ajal, mil Prantsusmaa kuningas on unustanud oma rahva eest hoolitsemise, kannab Gavroche hoolt oma tänava inimeste eest – nagu väike hea kuningas, kelle kuningriigis on kõik võrdsed. Vaatamata raskele olukorrale on Gavroche kui killuke päikest. Ta on poiss, kellest ei ole võimalik puudutuseta mööduda; poiss, kes märkab kõiki ja kõike enese ümber. Väike Gavroche on tõestus sellest, et üks laps võib olla suurem veel kui kuningas, kes valitseb!

Lavastuse kaudu soovib NUKU teater koos Sotsiaalministeeriumi, Lasteabi.ee, SEB Heategevusfondi ja MTÜ-ga Oma Pere juhtida senisest suuremat tähelepanu Eestis elavate tänavalastega seotud probleemidele ja teavitada inimesi, kuidas toimida, kui märkate vanemliku hoolitsuseta jäänud last.

Lavastus on sobilik kõigile alates 7. eluaastast. Mängivad Mart Müürisepp, Liivika Hanstin, Tiina Tõnis, Katariina Tamm, Kaisa Selde, Andres Roosileht, Mirko Rajas, Riho Rosberg, Jevgeni Moissejenko ja Anti Kobin. Dramatiseeringu autor on Urmas Lennuk ja lavastuse kunstnik Anni Jõeaas.
Lisainfo SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised