OLE DETEKTIIV: miks Watson viirastuslikku kuju nägi?

 (3)

OLE DETEKTIIV: miks Watson viirastuslikku kuju nägi?
Joonistanud: Thomas Scheileke

Suvi oli läbi saanud ja ilmad muutunud vihmaseks. Hommikuti läks üha hiljem valgeks ja õhtuti jälle varem pimedaks. Õhus oli tunda juba sügise lõhnu.

Tänaval, kus proua Poksu maja asus, oli midagi juhtunud tänavavalgustusega. See ei põlenud korralikult ja sellepärast oli tänav pärast õhtuvidevikku üsna pime ja sünge.

Ühel vihmasel ja pimedal õhtul, kui Watson oli maja ümber nuuskimas, nägi ta, kuidas tänavale keerab naabritaadi auto. Laternavihud tungisid läbi pimeduse ning samas juhtus tänava teises otsas midagi eriskummalist – seal lõi helendama mingi viirastuslik kogu. Watson urises erutusest. Ehkki ta oli julge koer, meenutas nähtu talle ammu kuuldud lugu kaugel Inglismaal kunagi ammu elanud Baskerville’i koerast. Äkki on siin nüüd tegemist mingi Baskerville’i mehega?

Esialgu ei rääkinud Watson sellest kellelegi, ka mitte oma parimale semule Sherlockile. Kui ta aga oli juba kolm korda viirastuslikku kuju pimedusse tekkimas, jagas ta oma tähelepanekut ka sõbraga.

„Ei tea, mis või kes see küll olla võib“, lõpetas ta oma jutu.
Sherlocki silmad tõmbusid kavalalt vidukile. „Elementaarne, kulla Watson!“ hüüdis ta. „Kas oled tähele pannud, et see viirastus tekib alati siis, kui vastassuunast tuleb mõni auto? Tea siis, et meie vastassuunas elava väikese Koidu vanemad on poisile ostnud sellise ägeda jope, mis kohe helendama lööb, kui auto tuled sinna peale näitavad. See on selleks, et tal oleks ohutu tänaval käia. Juhtumisi sõidab naabritaat oma maja ette just samal ajal, kui Koit lasteaiast koju tuleb.“

Loe veel

„Jah?“ küsis Watson kergendatult. „Ja mina kartsin, et tegemist on meie kanti sattunud hirmsa Baskerville’i mehega!“
Sherlock itsitas vaikselt.

Leia pildilt auto!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised