"Päikesepõletus" ja teised laste andekad palad

 (1)

"Päikesepõletus" ja teised laste andekad palad
"Kuldnokk" Zahar Karjagin, Kohtla-Järve lasteaed Pääsuke

Päikesepõletus
Ühel ilusal suvepäeval läks vares randa. Seal oli natuke külm, kuid vares ei hoolinud. Ta tõi kodunt sooja teki ja padja, laotas need maha ja heitis magama. Päike läks aina kuumemaks, kuid vares ei hoolinud, vaid lükkas teki pealt ära ja magas edasi.

Viie minuti pärast ärkas vares üles. Ta vaatas ennast ja nägi, et ta ei olnud enam must, vaid punane. Vares kutsus kiirabi.
„Ja-jah,“ ütles kiirabiarst. „Tegemist on päikesepõletusega. Te peate end määrima kas hapukoorega või Burnsch-kreemiga.“
Vares teadis, et arstid räägivad tõsijuttu. Ta läks koju, ja et tal seda kreemi ei olnud, määris ta ennast hapukoorega. Ta määris end iga päev, kuni ühel päeval ta must.
„Hurraa, hurraa,“ oli vares rõõmus. Ta korraldas suure peo, nii et trallallaa ja ahahhahhaa!
Vares on nüüd randa minnes väga ettevaatlik, nii et enam tal päikesepõletust ei tule.

Margaret Pärli, 6 a, Tallinn


Piknik

Oli ilus ilm ja päike paistis aknast nii ilusti, et väike nõid otsustas minna piknikule. Ta võttis seljakoti ja pani sinna võileivad, seeni, mahla, mune, viinerid, kotletti ja ketšupit. Kaaren Abraksas istus talle õlale, väike nõid hüppas luua selga ja lendas. Ta lendas metsa kohal, kuni leidis ilusa samblaga lagendiku. Nad istusid samblale ja võtsid seljakotist söögi välja. Nõid sõi võileibu ja kaaren kotletti. Põõsast tuli välja metssiga, kes tundis kotis seente lõhna.
„Anna mulle seeni“ ütles metssiga. „Muidugi võid võtta,“ ütles lahke väike nõid. Metssiga matsutas magusalt kõik seened ära. „Aitäh,“ ütles ta. „Palun võlu mulle veel seeni.“
„Olgu peale,“ oli väike nõid nõus. Ta ütles võlusõna „labraka-simm“ ja keerutas. Ja kui ta keerutuse lõpetas, oli metsa alla seenerivi. „Aitähh“ ütles metssiga, kellel oli väga hea meel. Ta puhkis ja matsutas kõvasti. Väike nõid ja Abraksas pakkisid seljakoti kokku ja lendasid koju tagasi.

Loe veel

Tanel-Miikael Tiido, 7 a

Kellakapi tango

Seinakell teeb „põmm“,
kas plahvatas pomm?
Seinakella sees
on üks mees.
Ta on tangomehike,
ta pole pikk, vaid lühike.
Kuid ta elamu on suur,
sisse mahub terve kuu.

Joosep Lõhmus, 3 kl, Tartu katoliku kool
"Jänes metsas" Sofia Krivorukova, Kohtla-Järve lasteaed Tareke

"Koer Moona" Arabella Streljannõi

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised