Pole olemas halba ilma, on vaid halb riietusPole olemas halba ilma, on vaid halb riietus
Kadi Kurema

Pole olemas halba ilma, on vaid halb riietus, tõestavad meile Kati ja tema koer Julius! Lugemisrõõmu neile, kes täna hea meelega välja ei kipu wink emoticon

Loo "Koerailm" kirjutas Haldi Normet ning Juliuse sügisese portree joonistas Kadi Kurema 2013. aasta novembrinumbrisse:
"Lõpuks ometi oli vihm lõppenud. Kati surus nina vastu aknaklaasi ja heitis hindava pilgul õue. Tahaks Juliusega joosta ja mürada ja kõik oma salapaigad üle vaadata! Aga ilm näis jätkuvalt kole – puhus vinge tuul ja porine oli ka.
Kati mõtles pisut ja taipas siis, et talle oli tulnud hiilgav mõte ...
Seekord paneb ta soojad riided selga mitte ainult endale, vaid ka Juliusele. Muidugi! Kas siis on vähe nähtud sissepakitud penisid, kel ainult ninaots välja vahib? Julius näis perenaise mõtteid lugevat. Seda kinnitasid küsiv pilk ja hoogsalt pendeldav saba.
Kati silmitses kõrvaltoas tukkuvat vanaisa ja veendus, et õue lähevad nad seekord Juliusega kahekesi. Õnneks oli nende suurel majal ka suur hoov ja seal lubati tõesti lastel ka päris omapäi mängida.
Nüüd tuli hakata Juliusele riideid valima. Kapi põhjast leidis Kati kolm enda titeajast pärit tillukest kummikut ja need sobisid koerale nagu valatult. Ainus häda, et neljandat polnud kuskilt võtta.

„Julius, katsu täna kolme jala peal käia, sa oskad ju küll,” meelitas Kati.
Julius haugatas kärsitult. Edasi ilmusid välja tepitud vest ja püksid. Kati hakkas sõpra riidesse pusima ja see oli ikka üks paras rassimine küll. Julius ise oli uskumatult kannatlik. Küllap taipas ta suurepäraselt, et enne õue ei saa, kui selle katsumuse üle elab.
Lõpuks olid mõlemad enam-vähem valmis. Ainult Juliuse peakate oligi veel puudu. Vanaisa kaabu oli liiga suur, Kati enda mütsid liiga väikesed ja isa läkiläki alla ei mahtunud jälle koera kõrvad kuidagi ära. Mis seal ikka, jääb siis palja peaga.
Kõrvaltoast kostis köhatus, mis tähendas, et vanaisa oli üles ärganud. Katil hakkas korraga kiire. Oli ju teda mõnda aega närinud väike kahtluseuss – äkki vanaisa ikka ei satu nende nägemisest teab mis vaimustusse ja käsib Juliuselt riided ära võtta. Või arvab, et oleks üldse targem tuppa jääda.
„Vanaisa, ma käin Juliusega korraks kähku õues!” pasundas Kati koera uksest välja nügides ja kuulis läbi jooksusammude veel vanaisa manitsust, et külma ei tohi saada.
„Kes siis külma saab, kui kõik on ninaotsani sisse pakitud!” pomises Kati õnnelikult ja lasi Juliuse vabalt jooksma. Kõik kolm kummikut lendasid seepeale muidugi igasse ilmakaarde laiali, ent vest ja püksid jäid ringitraaviva peni selga kindlalt edasi.
Sel hetkel kääksatas aiavärav ning sisse astus onu Artur. Nüüd meenus Katile, et õige küll, vanaisale pidi ju täna jälle vana koolivend külla tulema. Nojah, eks sellepärast vanaisa nad nii lahkesti õue lubaski, et siis saab rahulikult juttu ajada. Pealegi oli kõigil meeles see tobe lugu Arturi kaabuga, mis Juliusele mänguhoos pähe oli kukkunud. Seekord lihtsalt pidi kõik viks ja viisakas olema.
Kati teretaski viisakalt, otsis silmadega Juliust. Ta märkas, et koer seisis kahe käpaga aia najal ja vaatas ringi. Selja tagant nägi riietes koer isegi natuke lapse moodi välja. „Hehehe ... kas see on sinu vend?” kõkutas Artur ja lehvitas uksele ilmunud vanaisale: „On alles koerailm, mis!”
„Tule aga tule sisse ja ära poriloiku astu, sul ju jälle nii uhked riided seljas,” hõikas vanaisa.
Onu Artur silus tähtsalt oma mantlit ja hakkas hiiglasliku loigu servast eemaldudes ettevaatlikult ukse poole liikuma.
Ent Juliuski ei mallanud enam aia najal vahtida ja tormas tuttavaid hääli kuuldes kohale.
„Näe, vend tuli sulle tere ütlema,” teatas Kati.
Enne kui vanaisa jõudis röögatada, tõmbas Julius sõpruse märgiks keelega üle Arturi nina ja kutsus teda koonuga tonksates mängima. Kas onu oleks sellega ka nõustunud, kui ta poleks ehmatusest ülepeakaela porilompi kukkunud – kes seda teab."

Kadi Kurema
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised