SopaprintsessSopaprintsess
Joonistanud Piia Maiste

"Pille, miks on terve esik sinu sopaseid jälgi täis?" küsib ema nõudlikul toonil.
"Mina ei ole teinud!"

Kuidas asjad tegelikult on?

Enne tuppa astumist pühib Pille jalad hoolikalt mati peal puhtaks. On sügis, aasta kõige märjem ja sopasem aeg. Pille teab, et mõistlik on kummikusääred kõigepealt kõrges rohus puhtaks hõõruda, ja ta teebki seda enne uksematile astumist. Suvel saab õuevoolikuga lihtsasti jalanõud puhtaks uhtuda, aga praegu on juba liiga külm ning vooliku-ussid kuuri talvekorterisse kerra rullitud. Mõlemad nõksud õpetas isa, kes ütleb, et ta hakkab üle kere sügelema, kui põrand jälle sopane on.

Alati küll ei viitsi, ent tihtipeale teeb Pille lisaks ka ema õpetuse järgi ja peseb jalanõudelt vannitoas voolava vee all viimase mustuse. Täna tüdruk niiviisi talitabki.

Õueriided nagisse, koduriided selga ning kui õpitud saab, võib hakata rahus üksipäini plaadi pealt “Lottet” vaatama. Teiste pereliikmete tulekuni on veel mitu tundi aega.

***

Välisuks avaneb rottvaikselt ja esikusse astub tõeline kaunitar – pikad valged lokkis juuksed, lumivalge volangidega kleit, suured pärlid naeratamas kaelal, randmel ja ka kroonil. Just nagu muinasjutus!
Käes on printsessil rõve vana määrdunud ämber. Ta asetab selle vaikse lörtsatuse saatel põrandale, astub hiilival sammul Pille kummikute juurde ning pressib need suure hädaga jalga. Seejärel ronib ta jalgupidi mudaporisoppa täis ämbrisse ja asub siis elegantsel valsisammul nähtamatu tantsupartneri haardes keerutama. Hoogsalt, aga nii osavalt, et ei kleidile ega ka seintele lenda ühtki pritset.

Loe veel

Seotud lood:

"La-la-la-la-la, lah-lah, lah-lah," ümiseb ta kuulsaimat Straussi valssi, "la-la-la-la-la, lah-lah, lah-lah."

Esikupõrandale jäävad Sopaprintsessi tantsust räiged jäljed, lõpetuseks viskab ta kummisaapad üle õla suvaliselt maha ning tipib kikivarvukil mudasaarte vahelt välisukse poole. Ei saa öelda, et lumivalge printsess lahkuks jäljetult!

***

Elutoast on kosta multikahelisid, kui Pille ema esikusse astub.

"Pille, miks on terve esik sinu sopaseid jälgi täis?" küsib ema nõudlikul toonil.

"Mina ei ole teinud!"

Kui sulle Sopaprintsessi lugu meeldis, vaata ka raamatut "Tattnokk ehk lapsed pole milleski süüdi", kus taolisi lugusid rohkem sees!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised