Täheke nr 1, 1961: Draakon

 (4)

täheke - 176
---

See oli väga ammu, kui Krakowi linna ilmus hirmus draakon. Ta kõndis linna neljal jalal, neelas teel alla kolm oinast ning heitis siis koopasse magama. Aga hommikul röökis nii kõvasti, et vürstiloss, mis asus kõrgel mäel, hakkas sellest värisema.

Vürst saatis oma rüütlid draakonit hävitama. Ent niipea, kui rüütlid jõudsid draakoni juurde, sirutas see kaela välja, plagistas hambaid ja neelas kõige paksema rüütli alla, justkui oleks rüütel olnud ratsuga hiirepoeg.
Teised rüütlid jooksid kabuhirmus laiali.
Draakon aga möirgas edasi: nähtavasti polnud tal veel kõht täis. Ta sõi kõik ära, mis ette juhtus: nii neelas ta alla lehma ja oina, vasika ning talle.
„Saime endale risti kaela!“ kurstid inimesed. „Kes küll päästaks meid sellest hirmsast draakonist?“
„Mina!“ ütles noor kingsepp Skuba. „Andke mulle ainult oinanahk!“
Skubale anti oinanahk. Ta toppis selle soola täis, õmbles naha kinni ja jäi ootama, millal koletis magama jääb. Siis pani ta oina tasakesi koopa ette.
Kui draakon üles ärkas ja oinast nägi, möirgas ta rõõmu pärast ning neelas oina alla. Küll oli alles maitsev! Draakon limpsas keelt üks kord, teine kord... Äkki hakkas ta kõhus midagi põlema. Draakon roomas Visla juurde jooma. Seal ta jõi, jõi, jõi, aina jõi. Jõi niikaua, kuni läks lõhki.
Nõnda päästis tark kingsepp Skuba rahva koletisest. Ja räägitakse, et sellest ajast saadik ei ole keegi enam näinud ühtki draakonit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised