Täheke nr 12, 1994: Piparkoogi-Peedu

 (6)

Tähekese illustratsioon
Tähekese illustratsioon

Piparkoogi-Peedu elas vanas puuviljamahla purgis. Tal oli seal oma pagaritöökoda. Kevadel küpsetas Peedu vesikringleid, suvel maasikakooki ja sügisel seenepirukat. Aga Peedu parim aeg oli talv, sest siis küpsetas ta piparkooke.

Ühel päeval oli mets lumest valge ja pisikesed kuusepoisid läksid järjest enam ärevile. Piparkoogi-Peedu mõistis, et jõulud on lähedal. Ta hakkas nobedasti piparkoogitainast valmistama. Taigna sisse läksid igasugused maitseained: suhkur ja kaneel, nelk ja muskaat, ingver ja loomulikult pipar. Oh, kui vürtsikat lõhna sai Peedu pisike pagaritöökoda täis!

Kui piparkoogitaigen valmis sai, hakkas Peedu seda suure taignarulliga rullima. Rullitud taignast vormis ta igale sõbrale piparkoogi: päkapikk Pepele südamekujulise, varesele ja varblasele tähekujulise, jänestele ristikheina lehe kujulise. Näkineid Nääpsu, siil Siim, sisalik Selly ja sääsk Siss-Viss magasid talveund. Peedu tegi neile piparkoogist jõulukuused, et nad kevadel teaksid, milline jõulupuu on.

Kui Peedu piparkoogid ahju küpsema pani, sai terve mets magusat piparkoogilõhna täis. Nüüd teadsid kõik, et jõulud on lähedal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised