Tuletõrjeõppus Nublu, Mustpea ja ValgemaagaTuletõrjeõppus Nublu, Mustpea ja Valgemaaga
Joonistanud: Britt Urbla-Keller

Nukuteatris jõudis novembris lavale lugu, kus tegutsevad kaks tuletõrjujat – Mustpea ja Valgemaa. Nad õpetavad lastele, kuidas tulekahjusid ära hoida ja kuidas käituda, kui tuli on valla puhkenud. Neid abistab vapper tuletõrjekoer Nublu.

Kuigi need tegelased on pärit kirjanik Jaan Rannapi lasteloost, on etenduses on palju sellist, mis võib juhtuda ka päriselt. Päris eluski on olemas just sellised tuletõrjujad nagu Mustpea ja Valgemaa (olgugi et praegusel ajal nimetatakse neid päästjateks) ning tublid koerad, kes päästjaid ja hädasolijaid aitavad.
Nukuteatri etendus toimub tuletõrjeõppuse vormis. Õppused on vajalikud selleks, et teadmised kriisiolukorras käitumisest ise läbi proovida ning harjutada kiiret ning arukat tegutsemist.
Kõige parem oleks, kui tulekahjusid üldse ei tekiks. Vahel süttivad tulekahjud loodusnähtustest, mida inimesed ära hoida ei saa. Aga peamine tulekahjude tekkepõhjus on siiski inimeste hooletus. Inimesed unustavad liiga tihti, et lahtist tuld, näiteks põlevat küünalt, ei tohi mitte kunagi järelvalveta jätta. Tuletõrjujad nagu Mustpea ja Valgemaa tuletavad ikka ja jälle inimestele meelde, et tulekolded peavad olema korras, korstnad peavad olema puhastatud ja talvisel ajal ei tohi kütmisega liiale minna. Täiskasvanud ei tohiks toas suitsetada, see rikub kõigi tervist ning põlevad sigaretikonid võivad süüdata mööbli või vaiba. Lapsed peavad aru saama ja meelde jätma, et tikud ei ole mänguasjad! Ka välgumihklid mitte. Tuld võib teha ainult selleks ette nähtud kohtades vanemate juuresolekul.
Suur tuleõnnetus võib alguse saada tillukesest sädemest. Sellepärast on tähtis teada, kus oht võib varitseda. Seda Mustpea ja Valgemaa koos Nubluga õpetavadki.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised