Ugalas etendub lastemuusikal "Arabella"

 (2)

Ugalas etendub lastemuusikal "Arabella"
Taniel Tina ja Arabella Ugala muusikalis

Aino Perviku noorteromaani ainetel valminud muusikal räägib röövlipealik Taniel Tina tütrest Arabellast, kes on üles kasvanud merel keset vägivalda ja kurjust.

Lastemuusikal pakub seiklusi, hingeminevaid hetki ja pööraseid võitlus-stseene, kuid kõlama jääb ka isa ja tütre vaheline armastus.

Libretist Leelo Tungal püüdis raamatu sõnumi lavateosesse alles jätta, kuid osa tapmistest ja traagikast tuli siiski välja jätta. Kuid näiteks mustlased on erinevalt filmist "Arabella, mereröövli tütar" alles, kuna nad lähevad vahvad välja, tantsivad ja laulavad ning on üldse hoopis teistsugused kui mereröövlid.

Muusikali piraadid on ehk vähem hirmuäratavad kui raamatu omad: mõnikord näivad nad lausa naljakatena. Aga eks ahnus ja õelus olegi eemalt vaadates teinekord päris naljakad – eriti siis, kui nad laulu sisse panna.

Lastemuusikal sobib hästi vaatamiseks ka täiskasvanutele.

Osades: Maria Soomets (Vanemuine), Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Rain Simmul (Tallinna Linnateater), Kaarel Targo (TÜ VKA teatrikunsti 10.lend), Tanel Ingi, Peeter Jürgens, Martin Mill, Kristian Põldma, Margus Vaher, Janek Vadi, Tarvo Vridolin, Andres Tabun, Kristjan Lüüs (TÜ VKA teatrikunsti 10.lend), Rait Õunapuu, Aarne Soro, Marika Palm, Lehti Kostabi (külaline), Margita Tuulik (külaline), Liisa-Helena Lumberg (külaline), Algi Ambos (külaline), Tiina Pärtels (külaline), Eha Albert (külaline)

Libretist: Leelo Tungal

Helilooja: Olav Ehala

Lavastaja: Margus Kasterpalu
Muusikaline juht: Peeter Konovalov
Kunstnik: Rosita Raud
Koreograaf: Oleg Titov
Inspitsient: Aili Nohrin

Mängukava leiad siit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised