Võistlus „Pipi Pikksukk 70“ parimad lood

 (1)

Võistlus „Pipi Pikksukk 70“ parimad lood
joonistanud Emma Tuisk

Nii, kogunege kõik sõbrad, ma jutustan teile Pipist, kui ta on 70.
70-aastane Pipi on samasugune krutskeid täis Pipi nagu enne, ainult natuke vanem. Koos oma lastelastega käib ta iga nädal kuskil väljas. Kas siis kinos, lõbustuspargis või teatris. See on traditsioon, mille kohta Pipi on öelnud, et selle traditsiooni peate teie edasi andma oma lastelastele.

Ka Väike Onu pole kuhugi kadunud. Ta on küll vana, aga kannab parima võistleja tiitlit. Selle mõtles välja tegelikult Pipi, kui nad Väikese Onuga traavivõistlustel käisid. Väike Onu küll ei võitnud, aga Pipi arvas, et ta on seda väärt.
Kahjuks pole härra Nilsson enam nendega. Ta kolis Kurrunurruvuti saarele ja tegi seal oma ansambli. Jah, te kuulsite õigesti – ansambli! Ta hakkas bombo-rock’i tegema. Ning sai tänu sellele kuulsaks.
Aga Pipil on ikka veel porgandipunased juuksed ja ka seiklushimu on tal endiselt alles. Näiteks käisid nad koos Tommi ja Annikaga Atlantist otsimas. Nad kammisid „Pipi Nautilusega“ mööda merd ringi, kuid kahjuks ei leidnud nad seda. Aga palju aardeid küll. Ja palju erilisi loomi ja taimi, mida tavaline inimene ei näe.
Aga Pipi ei ole tavaline isegi mitte 70-aastaselt. Ta on energiline, rõõmus ja täis elulusti. Tore!

Robin Liiber
***
Tere! Mina olen Tommi. Ma jutustan teile Pipi 70. juubelist. Seal olid kohal: mina, Annika, Pipi, Kill ja Koll, Kõva-Karlsson, Blom, madrused ja loomulikult Pipi. Ta võis olla küll 70 aastat vana, kuid oli triksis-traksis, sest võttis ju väänikupille.
Pidu oli vahva. Pipi isa Eefraim oli küll 106-aastane, aga ta surus kõigil käe maha. Välja arvatud muidugi Pipil. Kõva-Karlsson ja Blom üritasid sisse vehkida Kolli hambaproteese, kuid paraku jäid nad peaaegu näppudest ilma.
Annika tunnistas ka, et oli tore pidu, aga ta prillid olid kuskile kadunud ja kuuldeaparaat oli katki. Ta kuulis ainult suminat. Pärast pidu avastasin, et prillid olid tal peas. Siis tuli vanadekodu buss ja viis kõik magama. Ainult Pipil oli hulk nõusid pesta.
Tambet Viiderfeld
***
70-aastane Pipi on ikka samasugune Pipi. Teda tunneb tänaval ikkagi ära. Kuid midagi on siiski teistmoodi. Pipi juuksed on nüüd hoopis roosad. Ta arvas, et roosa värv on just vanainimeste värv.
Pipile kallid ahv ja hobune on ka elus. Nemad on nüüd samuti roosat värvi.
Sukad on tal endiselt eri värvi. Need ei ole enam päris sukad, vaid hoopis sokid. Pipi arvas, et sokid on paremad. Siis paistavad tema tedretähed jalgadelt paremini välja. Kui Pipi vanemaks sai, liikusid tedretähed tema nina pealt jalgade peale ja Pipi arvas, et nii ilusat asja ei tohi teiste eest varjata.
Kingad ei ole tal mitu numbrit suuremad. Ta avastas, et kui kingad on parajad, siis ei komista nii palju.
Pipi teab, et varsti läheb ta kooli. Siiski peab ta veel ootama 30 aastat. Tema arvates algab õige elu saja-aastaselt. Siis võib juba esimesse klassi minna.

Loe veel

Mirell Yazigi
***
Ühel päeval tahtis Pipi korraldada vanuritele laagri. Kohale tuli palju vanainimesi. Teiste seas ka Tommi ja Annika. Kõigil olid seljakotid vajaliku kraamiga kaasa võetud. Pipi juhendamisel hakatigi minema. Õhtuks jõuti laagriplatsile. Pipi aitas telke üles panna. Pärast seda otsustati kinnitada keha. Tehti lõke üles, söödi-joodi ja mõnuleti niisama lõkketule paistel.
Järgmisel päeval plaaniti paati tegema hakata, et sellega teha merel üks väike lõbusõit. Äkki märkas Pipi rannas mereröövlite laeva. Pipi eestvedamisel otsustati laev kaaperdada. See oli käkitegu. Kogu kamp koos Pipiga asus tegema merel lõbusõitu.
Küll on hea, kui on olemas Pipi, kes oskab laeva juhtida! Tuul pingutas purjeid ja sõit meeldis kõigile. Mitte keegi ei kurtnud valutavat selga ega väsimust jalgades.
Kui hing on noor, siis seiklemiseks pole vanus üldse tähtis!
Marten Luik
***
Oli Pipi 70. juubel. Ning Pipi oli kutsunud ka oma sõbrad Tommi ja Annika, kuid nad ei saanud ta juubelile tulla. Nad ei jaksanud puu otsa ronida ju.
Jah, Pipi pidas oma juubelit puu otsas. Õigemini, limonaadipuu otsas. Kuid ta pidi juubelit pidama ainult oma loomadega, Proua Nilssoni ja Suure Tädiga.
Suur tädi on must hobune, kellel on valged täpid, ja proua Nilsson on gorilla, kes kannab riideid. Nüüd kujuta ette, milline on juubel siis, kui puu otsas istuvad ja söövad torti gorilla, hobune ja 70-aastane naine. On ju naljakas!
Liisa Katrina Pillesaar
***
Pipi istus koos Tommy ja Annikaga limonaadipuu sees ja nad jõid koos limonaadi. Väänikupill oli toiminud, see oli super!
Igal hommikul võtab Pipi koos kahe seljavalutabletiga ka ühe väänikupilli ja siis läheb päev lahti. Seljavalu ei tule üldse meelde.
Kui väänikupill toimib, on Pipi, Tommy ja Annika elu väga põnev. Nad mängivad palli, ostavad kommi, sõidavad Väikese Onuga, turnivad härra Nilssoniga puude otsas... Oh, neid kõiki asju ei jaksa üles lugeda! Nad teevad ka rahulikumaid asju, näiteks mängivad lauamänge, joovad teed ja küpsetavad kooke. Seda tavaliselt siis, kui ilm ei kannata isegi poriloikudes pladistamist (mida juhtub harva, me räägime ju ikkagi Pipist).
Vahel veab väänikupill alt, toimib küll, aga väikeste viperustega. Mõnikord ärkab Annika hommikul üles hallide juustega ja Tommy kortsudega ning Pipi valutavate liigestega. ,,Väänikupill on vist liiga kaua mu kapis olnud. Sellepärast see viperdabki,“ arvab Pipi.
Aga päriselt 70-aastane on ka tore olla. Pipi, Tommy ja Annika saavad käia ilma vanemate inimesteta kruiisilaevadel ja lastele kommi anda. Siis, kui nad lapsed olid, said nad vanataatidelt ja vanamemmedelt kommi ja mängisid palli. Nad asutasid ka 70-aastaste vanainimeste liidu, ehk 7AVL. Liidu eesmärk on hoida ära kommihindade tõus. Soovitakse veel seda, et poes kommid, limonaadid, maiused, küpsetised, jäätised, mänguasjad ja kõik muud lastele elutähtsad asjad oleksid alla 18-aastastele tasuta. Nendega on liitunud juba pooled linna vanainimesed ja ka mõned vanurid mujalt Rootsist!
Nii on Pipi, Tommy ja Annika elu praegugi väga põnev. Vahel on nad ka natuke pettunud, sest väänikupill teeb nad nooremaks või vanemaks kui nad soovivad. Aga enamasti on nad väga rahul!
Leelo Mikk

Proua Pikksukk
Millega tegelevad 70-aastesed vanaprouad? Küllap koovad sokke ja vaatavad seebikaid. Aga mitte Pipi Pikksukk! Pipi teeb ikka ja jälle vingerpusse ja nalju. Kuna vanus on Pipi erakordset välimust muutnud, siis kastab ta igal hommikul oma patsid kahte punasesse värvipotti, aga niimoodi, et kolm korda ühte patsi ühte ja seejärel teist teise värvipotti.
Selleks, et Pipil luud ja kondid rooste ei läheks, tõstab ta igal täistunnil Väikest Onu kümme korda õhku.
Kindlasti mõtlete, mis on saanud Pipi headest sõpradest Tommyst ja Annikast. Nemad on saanud vahepeal vanaemaks ja vanaisaks ning kokku on neil kahepeale 8 lapselast. Loomulikult tuli Pipile väga hea idee, et ta avab oma kodus segasumma suvilas lastehoiu – Eriti Julgete Laste hoiu.
Pipi 70. sünnipäeval palus üks kohalik ajakirjanik temalt intervjuud.
Ajakirjanik uuris: „Kas te ei plaani rahulikku vanaduspõlve elama hakata?“
„Millist põlve?“ küsis Pipi. „Mul on mõlemad põlved ju rahulikud! Ja seni, kuni Väikese Vääniku mõju pole kadunud, kavatsen ma elu nautida täiel rinnal.“
Seda öelnud, ronis Pipi puu otsa ja vaatas pikksilmaga, kas lastehoiu lapsed juba paistavad.
Mirtel Korbelainen

Pipi Pikksukk 70
Mina arvan, et Pipi Pikksukk oleks 70-aastaselt ulakas ja lõbus vanatädi. Tema juuksed on ikka veel apelsini värvi ja punutud üheks pikaks patsiks. Pipi elab koos Karlssoniga katuselt. Nad lapsendasid Bullerby lapsed Britta, Anna, Liisa, Lasse, Bosse, Olle ja Kerstini. Igapäevaselt armastavad nad nüüd hoida ja mängida oma Bullerby lapselastega. Neid on kokku 21. Kõik on nad sama ulakad ja lõbusad nagu Pipi. Nad ütlevad, et Pipi on maailma parim vanaema ja Karlsson on maailma laisem vanaisa. Vanaema Pipi ehitab nendega onni, ronib puu otsa, käib kalal ja purjetamas. Karlsson aga on endiselt tore paks mees oma parimates aastates ja lebab diivanil laiseldes. Pipi on väga õnnelik, naudib igat päeva ja soovib elada vähemalt 170-aastaseks.
Hendrik Värk

Pipi leiab spungid
Ühel päeval otsustas Pipi pannkooke küpsetada. Vähemalt nii ta oma tegemist kutsus. Ta otsustas küpsetada erilised pannkoogid. Ta läks neid õue küpsetama. Küpsetas ja mõtles enda ette omi mõtteid. Äkki kuulis ta krõbistamist. Pipi arvas, et need on hiired ja ei teinud sellest välja. Natukese aja pärast kuulis ta jälle krabistamist. Ta vaatas ringi, kuid ei näinud kedagi. Aga krabistamine ei jäänud kuidagi järgi. Ühel hetkel härra Nilssonil kannatus katkes. Ta hakkas häälitsedes maja poole näitama. Pipi jättis küpsetamise pooleli ja vaatas näidatud suunas. Ja mis ta nägi? Akna peal istusid kaks spunki. Need, keda Pipi oli kogu elu otsinud. Nüüd nad lihtsalt istusid ja vaatasid Pipit. Ju siis oli spunkidel ka huvi Pipiga tuttavaks saada.
Karinee Kungus
***
Astrid Lindgreni loodud pika suka Pipi on saanud 70. aastaseks. Ta ei ole mingi tavaline omaealine mammi, vaid erinevalt teistest 70. aastastest on tal erakordselt tugev jõud ja tohutu suur seiklushimu.
Tänu väänikupillide võtmisele on tal säilinud nooruslik huvi seiklemise vastu. See imerohi ei ole aga aidanud peatada aega, mis on muutnud tema välimust. Pipi vinged punupatsid on keeratud kaheks krunniks, tedretähnid on peitunud kortsudesse, lühikesest kleidist on saanud pikk ning trippidega sukad on asendunud villaste sukapükstega. Nende sukapükste järgi on teda mõnda aega hüütud Villase Sukapüksi Pipiks. Kõik see aga ei takista teda seiklemast ja ette võtmast ebatavalisi asju.
Tommy ja Annika elavad Segasumma suvila naabruses. Neil ei olnud aega oma pere jaoks, sest Pipi tiris neid mööda maailma igasugustesse seiklustese. Nii elavadki Tommy ja Annika kahekesi ning naudivad Pipi põnevaid ettevõtmisi.
Igaks kümnendaks sünnipäevaks on Pipi korraldanud miskit ettearvamatut. Kuuekümnendaks sünnipäevaks viis ta oma sõbrad Alaskale. Koos kihutati kelgukoertega ja õpiti eskimotelt tarkusi. Nüüd on Pipil plaanis pikem reis. Lausa nii pikk, et kestab järgmise ümmarguse sünnipäevani. Nad lähevad ümbermaailma reislie, aga mitte tavalisele. Nimelt on Pipil plaanis tutvuda maailma erinevate paikade kõige haruldasemate loomadega. Tema arvates peavad need loomad tingimata kohtuma nende kolme erilise inimesega. Asju kaasa eriti ei pakitud, sest Pipi leidis, et kõige põnevam saab seiklus olema, kui pole kõiki asju kaasas ja ees ootab teadmatus.
Igat kümnendat sünnipäeva on Villase Sukapüksi Pipi tähistanud põnevalt ja mõeldes hirmuga sellele, et äkki väänikupillide mõju kaob järgmiseks sünnipäevaks ja siis tuleb olla tavaline omaealine. Kui selline kole asi peaks juhtuma ei ole Pipi, Tommy ja Annika väga kurvad, sest nad on üksteiste jaoks alati olemas.
Seda, kas Pipi ümbermaailmareis sai ka oodatud lõpu, saame teada 10 aasta pärast. Mina igatahes ootan väga järgmist uudist Pipist ning tema sõpradest. Oma seiklustest ja peatuskohtadest lubas Pipi infot jagada Facebookis. Kes otsib, see leiab!
Anette Talviste

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised