Kui soovime kellelegi läheneda, peame esmalt teda jälgima ja leidma sobiva hetke. Mõnikord on mõistlik jäta lähenemata ja proovida hiljem uuesti. Tavaline ema muutub koristamishulluks peale esimest kümmet minutit kraamimist. Tavaliselt tabab emasid koristamishullus nädalavahetusel või täpselt enne külaliste saabumist.
Lähenetav koristamishull ema on harv nähtus. Tavaliselt on koristamishullud emad agressiivsed ja ettearvamatud. Nad võivad reageerida ootamatult ja isegi vägivaldselt, kui keegi üritab neile läheneda. Eriti veel siis, kui koristamise käigus on keegi kas või julgenud mõelda millelegi, mis tekitaks tolmukübekesegi kuskile juurde.
Julge hundi rind on rasvane ja isegi, kui otsustad teha koristamishullule emale lähenemiskatse, peaksid kasutama neid kaheksat nõuannet, et sind saadaks edu. Järgi neid nõuandeid hoolikalt ja ära asja üle võlli keera.
1. Jälgi kaugusest
Kui kütt on metsas, siis on teatud märgid, mis ütlevad kütile, et loomale ei tasu läheneda. Nad võivad uriseda, susiseda, lõriseda. Samuti on ka koristamishullul emal oma kehakeel, mida peaks oskama lugeda.
Otsi tema näost erutatuse märke. Kui tema otsaesisel on suur murekorts ja tema üks silm tõmbleb kergelt, siis on see märk, et lähenemine pole enam hea idee.
Kui kuuled lauseid nagu "Kas need pesud saavad üldse kunagi pestud?", "Kes. Kurat. Paneb. Prügi. Kraanikaussi?" või "Milleks pesukorvid leiutatud on?", taandu kiirelt ja proovi teinekord uuesti.
2. Ole teadlik keskkondlikest teguritest
Ole eriliselt hoolikas, kui koristamishull ema pole söönud või on väsinud. See tähendab, et ta on poole agressiivsem ja ärritub kiiremini. Võid proovida pakkuda talle tema lemmiktoitu, kuid see ei pruugi aidata. Samas ei saa see ka midagi hullemaks teha.
3. Köida tema tähelepanu