Link kopeeritud!

Talvine rasedus pole naljaasi — 10 head soovitust!Talvine rasedus pole naljaasi — 10 head soovitust!
Foto: Shutterstock

Talv on külm, libe ja haiguseid täis, kuid kui sa just talve lõpus või varakevadel lapseootele ei jää, tuleb ka sinul suure kõhuga läbi lume sumbata. Siin on mõningad head nõuanded, kuidas see nii sinu kui su tulevase lapse jaoks võimalikult kergeks ja mugavaks teha.

  • Peaksid ka talvel piisavalt liikuma ja värsket õhku saama, kuid väldi suusatamist, uisutamist, kelgutamist ja teisi talviseid tegevusi, mis võivad lõppeda kukkumiste ja põrutustega.
  • Isegi kui sulle meeldib lund kühveldada, ei tohiks sa raskeid lumekoormaid tõsta ja selja nikastamisega riskida, nii et jäta puhtad aiateed kellegi teise hooleks.
  • Soeta enda talvesaabastele libisemiskindlad naelikud, mis ei lase sul libedaga kukkuda. Kukkumine ja tugevad põrutused on raseduse ühed suurimad vaenlased!
  • Kui kipud alati pimedal ja külmal aastaajal masendusse langema, hakka sellega juba varakult võitlema. Võta vitamiine, jälgi, et sa saaksid piisavalt oomega-3 rasvhapet (rasvasest kalast), tee kerget trenni ja keskendu naudingutele.
  • Pööra oma nahale suuremat tähelepanu — talv ja tasakaalust väljas hormoonid osutavad su nahale niigi karuteene, nii et niisuta end alati pärast vanni/dušši. NB! Raseduse ajal eelista lõhna- ja värvainevabu ning võimalikult puhta ja loodusliku koostisega kreeme ja õlisid.
  • Selle asemel, et kanda pakse ja villaseid sokke, sukki ja kampsuneid, kanna mitut õhemat rõivakihti. Raseduse ajal võib su kehatemperatuur tõusta koguni 2 kraadi, mis tähendab, et sul hakkab üpris kergelt palav.
  • Kaitse end haiguste eest. Kui kõik su ümber köhivad, nuuskavad ja palavikus on, hoidu sellest! Ära mine külla, kui võõrustaja või tema laps on haige ja püüa võimalikult palju puhata ja vitamiine süüa. Pese käsi veel sagedamini kui tavaliselt ning püüa vältida räpaseid ja rahvarohkeid kohti.
  • Joo palju vett. Kui külm ilm ja köetud tuba teevad õhu kuivaks, januneb su organism vedeliku järele.
  • Ehkki talvel tekib meil isu rasvaste kastmete, liha, kartuli jms järele, tahab su laps värskeid puu- ja juurvilju (eeskätt kõike rohelist!). Ära seda unusta.’
  • Kui õues on külm ja pime, ära sunni end välja minema. Kutsu sõbrad hoopis külla või mõnule kodus — raseduse ajal tuleb võimalikult palju puhata ja lõõgastuda, pidevalt ühest kohast teise jooksev ema ei loo lapsele parimat kasvamiskeskkonda.

Loe veel

Allikas: ivillage.co.uk

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

PERE JA LAPS TOP

Viimased uudised